امام جمعه بانه:
فضای مجازی به بستری برای تخریب جامعه تبدیل شده است
امام جمعه بانه گفت: فضای مجازی امروزه به بستری برای تخریب جامعه تبدیل شده و خیلی نرم و راحت جوانان جوانان را به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا جمال کریمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر بانه با تاکید بر توجه بر توجه به به تقوای الهی اظهار کرد: چون همه ما در دنیا مهمان هستیم و برای هدفی خلق شده‌ایم و روزی خواهیم مرد.

امام جمعه بانه تصریح کرد: باید از امروز برای ذخیره توشه برای فردایمان بهره بگیریم و فرصت‌ها را از دست ندهیم.

کریمی با بیان اینکه امروز نخستین روز اول ذیقعده و روز ولادت حضرت معصومه علیها السلام است که به اسم روز دختر و هفته دهه کرامت نامگذاری شده است، عنوان کرد: این روز را به همه بانوان مسلمان تبریک می‌گویم.

وی اذعان داشت: خانم‌ها به برنامه تربیتی و کنترل نیاز دارند، امروز فضای جامعه به سمت و سویی در حال حرکت است که دیگر پسران به دختران اعتماد ندارند و مین مسئله موجب کاهش نرخ ازدواج شده است.

امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: فضای مجازی امروزه به بستری برای تخریب جامعه تبدیل شده و خیلی نرم و راحت جوانان جوانان را به سمت آسیب‌های اجتماعی سوق می‌دهد.

کریمی بر اگاه‌سازی جوانان در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت:  تمام تلاش خود را جهت اطلاع‌رسانی به قشر جوان و نوجوان جامعه باید بکار بگیریم.

وی در ادامه با بیان اینکه اول ذیقعده مصادف با هفته حج است، گفت: ۳۵۰ نفر از زائران کردستانی که امسال به سرزمین وحی اعزام می‌شوند اهل بانه هستند.

امام جمعه بانه با بیان اینکه شعار حج امسال « حج خودسازی و اخوت دینی  و تمدن اسلامی» گفت: این شعار  توسط رهبر معظم انقلاب  نامگذاری شده است و به امید خدا از اول مرداد ماه نخستین کاروان حاجیان اعزام می‌شوند.

کریمی اظهار کرد: اخلاص عمل و پاکی نیت از مهم‌ترین ضرورت‌ها قبل از اعزام شدن به سفر حج است که زائران باید به آن توجه کنند.

وی اذعان داشت: خداوند نیازهای آنها را برآورده نماید، امروز چهاردهم تیرماه با تصویب شورای عالی انقلاب از سال هشتادویک به اسم روزقلم نام‌گذاری شده است خداوند خود به قلم قسم یاد کرده است این روز را به همه تبریک می‌گویم.

امام جمعه بانه افزود: در این تابستان از مصرف زیاد برق و آب جلوگیری کنند تا دچار مشکل نشویم امروز تعداد  و ۲ هزار وصد وشصت وچهار نفر کنکور دادند و جمع زیادی از آنها خواستار دعای مسلمان شدند و از دو نفر خیری که تعداد ۷ کولر گازی را جهت آرامش و رفاه کنکوری‌ها فراهم کرد.

کریمی اضافه کرد: مردم به جای مراجعه به ادارات مربوطه برای حل مشکل رشوه می‌دهند، اینگونه جلو برویم نسل آینده بسیار بدتر از ما می‌شوند.

وی گفت: ما باید تحمل و صبر و آرامش را از قرآن یاد بگیریم خداوند می فرماید من به هر شیوه‌ای شما را امتحان می‌کنم کسانی که تابع شرع خداوند است، می‌گویند نگران چه باشم همه از خدا هستیم و به سوی خدا باز می‌گردیم.

امام جمعه بانه افزود: اگر به این نتیجه برسیم که آمدن و رفتن ما دست خدا است خود را در اختیار خداوند قرار می‌دهیم.

کریمی با بیان اینکه شرکت کردن در مراسم تعزیه و تسلیت گفتن و دعوت نمودن به آرامش یکی از سنت‌های حسنه است، عنوان کرد: پیامبر صلی الله می‌فرماید ایمان داری که برادر مسلمان خود را به خاطر مصیبت دلداری دهد و او را آرام کند.

وی اذعان داشت: پیامبر صلی الله  فرمود دل مانند چشمه است و چشم مانند لوله آب است آب از چشم جاری می‌شود و  قلب اندوهگین می شود در برابر خداوند اختیاری نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست