شناسه خبر: 103983

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103983

فضیلت شب های قدر، از شب های دیگر بسیار بالاتر است
مولوی ریگی گفت: الله تعالی در ماه مبارک رمضان چنان شبی را قرار دادند که نسبت به شبهای دیگر فضلیت خاصی دارد و آن شب، شب قدر هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی طلحه ریگی امام جمعه اهل سنت بخش مرکزی شهرستان میرجاوه در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: الله تعالی در ماه مبارک رمضان چنان شبی را قرار دادند که نسبت به شبهای دیگر فضلیت خاصی دارد و آن شب، شب قدر هست.

وی خاطر نشان کرد: انحضرت فرمودند که شب قدر را در شب‌های طاق جستجو کنید، این هدیه را الله تعالی به امت محمدی صلی الله وعلیه وسلم داده که گناهان را مورد عفو و بخشش قرار میدهد.

مولوی ریگی افزود: وقت را غنیمت شمرده و از این انعام الهی استفاده کامل را ببرید و توبه و استغفار کنید خصوصا دراین ماه رمضان که ماه بخشش از گناهان هست و به دنبال اعمال خیر باشید. آنچه امروز مهم و حیاتی هست اعمال نیک به بارگاه الهی هست و تابع سنت و سیره محمدی باشید.

امام جمعه بخش مرکزی میرجاوه بیان کرد: زکات مال های خود را ادا کنید و به فقیر و نیازمندان کمک کنید، زیرا رضایت الله تعالی در همین کار است و شکر گذار نعمت های الهی باشید چون شکر نعمت، نعمت را افزایش میدهد.

وی اظهار داشت: چرا امروز مسلمانان در کارهای خیر کم رنگ شده اند و توجهی به آن ندارند.

مولوی ریگی در پایان از واقعه صحرای طبس به عنوان یک روز به یادماندنی یاد کرد و شکست آمریکا را ناکامی آمریکا دانست.

فهرست