شناسه خبر: 7643

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7643

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
فضیلت و برتری در کمیت عمل نیست بلکه در کیفیت عمل است
شیخ احمدرضا کنعانی: اسلام در انجام امور عبادی از بندگان، کیفیت خواسته است نه کمیت، یعنی عبادتی ارزشمند است که دارای عمق باشد و زیادی عبادت بدون این عمق و فهم، دارای ارزش نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام‌جمعه اهل سنت خارگ در خطبه‌های نماز جمعه در مطلع سخنان آیاتی از کلام‌الله را مقدمه سخنان قرار داد و گفت: «وَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ کُلُّ شَیْءٍ هَالِکٌ إِلَّا وَجْهَهُ لَهُ الْحُکْمُ وَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ» و با خدا معبودى دیگر مخوان خدایى جز او نیست جز ذات او همه‌چیز نابودشونده است فرمان از آن اوست و به‌سوی او بازگردانیده می‌شوید.
وی با بیان اینکه محبوب‌ترین کارها در پیش خدا کاری است که دوام آن بیشتر است، اگرچه اندک باشد، گفت: «احب الاعمال الی‌الله أدومها وان قل‌» اسلام در انجام امور عبادی از بندگان، کیفیت خواسته است نه کمیت، یعنی عبادتی ارزشمند است که دارای عمق باشد و زیادی عبادت بدون این عمق و فهم، دارای ارزش نیست.
خطیب جمعه در ادامه سخنان گفت: در کلام گهربار رسول گرامی اسلام (ص) چهار چیز است که موجب کامیابی انسان می‌شود؛ در شرایط سخت و در آزمون‌ها و امتحانات است که خداباوری و ایمان قوی انسان ارزیابی و مورد محک قرار می‌گیرد، باورها و ایمان چنان باید محکم باشند که در شدت‌ها و ناملایمات ضعیف و سست نشود.
کنعانی با بیان اینکه خدامحوری در طول زندگی و همه مراتب جریان داشته باشد، بیان کرد: انسان خدامحور اسلام را به معنای نظام پذیرفته و قبول و باور دارد و در کلیات و جزئیات از دین و قرآن فرمان می‌پذیرد.
وی گفت: عمل به احکام و قوانین دینی و شریعت در دنیا و آخرت مایه رستگاری است، تنها بیان و گفتار و اظهارنظر کافی نیست بلکه همواره و در تمام شئون زندگی باید آمیخته با عمل به احکام دینی باشد و درانجام اعمال صالح از دیگران سبقت بگیرد.
امام‌جمعه اهل سنت خارگ تبلیغ دین و تشویق دیگران به دستورات دینی و قرآن را مایه سعادت انسان بیان کرد و متذکر شد: استعداد انتقال مفاهیم وبیان آن در نهایت زیبایی در کلام و گفتار توفیق عظیمی است و از کامیابی است که در انتقال باورهای دینی به دیگران حریص باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست