شناسه خبر: 8315

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8315

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه:
فعالیت در حوزه اهل سنت کاری مهم و معنوی است
حجت الاسلام حجت الله فاضلی : رسالتی که در کار دایره روحانیت و جامعه اهل سنت وجود دارد هم خیلی سنگین و هم معنوی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،حجت الاسلام حجت الله فاضلی مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در اولین جلسه حضور خود در بین کارکنان این دفتر ضمن تقدیر و تشکر از خدمات حجت الاسلام جواد کرمی در زمان مسئولیت خود در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، اظهار داشت:انجام وظیفه برای هم وطن خود در هر مقام و مسئولیتی، برابر انجام فریضه های دینی می باشد.
وی خاطر نشان کرد:خداوند متعال اگر قابلیت کاری را به فردی می بخشد حتما زمینه بروز این قابلیت را برای او فراهم می کند تا از این هدیه ای الهی که به او عطا شده است را در خدمت دیگران قرار دهد و امروز این مهم برای ما در این سنگر فراهم شده است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تاکید کرد:رسالتی که در کار دایره روحانیت و جامعه اهل سنت وجود دارد مهم،حساس و معنوی است و هر چه در این زمینه فعالیت و کار کرد باز هم کم است و باید تلاش بیشتری در این حوزه انجام داد.
حجت الاسلام فاضلی افزود:اگر در جامعه ای اخوت از بین برود مروت هم از بین می رود و اگر برادری و وحدت نباشد جای برای ایجاد وحدت آفرینی نمی ماند و زمینه برای ورود افکار دشمنان برای ایجاد فتنه فراهم می شود.
وی در ادامه گفت:اگر ما مسئولیتی را می پذیریم باید با جدیت و با تمام قوا انجام دهیم و با بهره گیری از تجربیات و رهنمود های یکدیگر باعث پیشرفت کار و افزایش رضایت ارباب رجوع و جامعه مخاطب خود باشیم.
حجت الاسلام فاضلی در ادامه افزود:با وجود امنیت و شرایطی که در منطقه وجود دارد باید تلاش خود را چند برابر کنیم و به نحو شایسته ای از تمام پتانسیل های موجود در استان در حوزه اهل سنت استفاده کنیم.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه با بیان اینکه دشمن در آنچه طرح و نقشه داشته دریغ نکرده است، بیان داشت: اما آنچه دشمن از این نقشه ها درو کرده وحدت و همبستگی بیشتر بین مردم بوده است.
در ابتدای این جلسه احمد محمدی مسئول امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حجت الاسلام جواد کرمی در دوران خدمت خود در دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت:در چهار دهه گذشته مردم کرد و اهل سنت و شافعی مذهب استان کرمانشاه در کنار هموطنان و برادران دینی خود زندگی مسالمت آمیزی با همدلی داشته است.
وی در ادامه به رشادتهای جامعه اهل سنت در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وگفت:اهل سنت کرمانشاه با تقدیم ۱۴۵۸ شهید،۲۷۱۵ جانباز و ۱۵۶ آزاده عشق و علاقه خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی نشان داده است.
احمد محمدی خاطر نشان کرد:در این چهار دهه،دشمنان همیشه به دنبال توطئه و دسیسه های و طراحی نقشه هایی شومی بوده اند تا به نظام ضربه وارد کنند اما جامعه اهل سنت همواره مدافع ایران اسلامی بوده و خواهد بود و این را در عمل به اثبات رسانیده است.
مسئول امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه به نقش مهم و برجسته روحانیون در مسائل مهم منطقه اشاره کرد و بیان داشت:علمای دین و رهبران فکری جامعه به عنوان قشری تاثیر گذار عاملی مهم در حفظ وحدت و انسجام عمومی نقش ارزشمندی داشته اند که قابل تقدیر و تشکر است.
احمد محمدی در ادامه تاکید کرد:حقیقتا نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول این ۴ دهه خدمات بسیار خوبی در همه زمینه ها در مناطق اهل سنت نشین استان داشته است که با همین همدلی و همکاری و همراهی بایستی این موفقیت ها تداوم داشته باشد.
وی در پایان آماری از دستاوردهای دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ارایه داد و گفت: کرمانشاه در حوزه دینی مذهبی دارای ۵۰۴ مسجد،بیش از ۶۰۰ روحانی،۱۵۰ طلبه،۲۰ مدرسه علوم دینی رسمی ثبت شده،۶۰مدرس دارای حکم،۴۲ عضو شورای روحانیت و افتاء اهل سنت و برگذاری بیش از ۲۰۰ نماز جمعه در شهر و روستا در سراسر استان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست