عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
فلسفه حج؛ گردهمایی و وحدت اسلامی/یکدلی و همبستگی؛ کلید موفقیت و برون رفت از مشکلات جهان اسلام
عضو شورای برنامه ریززی مدارس علوم دینی اهل سنت بیان کرد: دشمنان با زنده نمودن اختلافات کهنه درصدد از بین بردن اهداف وحدت مسلمین هستند و حج می تواند این اهداف شوم را خنثی نموده و به مسلمانان یادآوری کند که یکدلی و همبستگی کلید موفقیت و برون رفت از مشکلات جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا محمدامین راستی عضو شورای برنامه ریزی علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه ذی الحجه، ماه وحدت و انسجام امت اسلامی، بیان کرد: مسلمانان باید سعی و تلاش کرده اختلافات و تفرقه را از بین برده و در این ایام مبارک و ماه بزرگ ذی الحجه به عنوان نماد و مرکز وحدت مسلمین، آرمان های ارزشمند وحدت را به تبلور و ظهور برسانند.

وی افزود: مناسبت های مهمی که در این ماه قرار دارد را باید جشن گرفت و کرامت بخشید زیرا حج از ارکان اصیل اسلام می باشد و هر مسلمان مستطیع باید نسبت به این فریضه مهم اقدام نماید.

امام جمعه موقت سنندج ، تصریح کرد: فلسفه حج؛ گردهمایی ، ایجاد همبستگی و وحدت و یکپارچگی است؛ طبیعتا این نزدیکی می تواند مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بسیاری از مسائل مرتبط با جهان اسلام را مرتفع نماید.

وی ادامه داد: امت اسلام به مانند شاخه های درختی هستند که همگی از یک بدنه واحد می باشند؛ تمام مسلمانان براین باور و تشریع یعنی قرآن وسنت اعتقاد دارند.

وی عنوان کرد: دشمان اسلام از ابتدای صدر اسلام تاکنون به دنبال تفرقه و تشتت بوده اند؛ استکبار جهانی و صهیونیسم به خوبی به این مسئله رسیده است که اتحاد مسلمانان می تواند تمام منافع و سلطه آنان را به نابودی بکشاند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمنان با زنده نمودن اختلافات کهنه درصدد از بین بردن اهداف وحدت مسلمین هستند و حج می تواند این اهداف شوم را خنثی نموده و به مسلمانان یادآوری کند که یکدلی و همبستگی کلید موفقیت و برون رفت از مشکلات جهان اسلام است.

فهرست