امام جمعه مریوان:
فلسفه روزه‌داری، سدکردن راه شیطان و یادکردن از فقرا و گرسنگان است
امام جمعه مریوان فلسفه و مقصود از روزه‌داری را، حبس نفس از شهوات، ختام نفس از مألوفات، تعدیل شهوات انسانی، سدکردن راه شیطان و یادکردن از فقرا و گرسنگان دانست.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ملامصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمع مریوان با اشاره به عدم پایبندی استکبار جهانی به برجام و بازی طرف‌های اروپائی، اظهار داشت: آمریکایی‌ها در برجام پیمان شکستند و یکی از عوامل نفاق پیمان‌شکنی است.
امام جمعه مریوان اضافه کرد: منافق به کسی می‌گویند که وعده می‌دهد و بعد زیر قول و قرار خود می‌زند و پیمان می‌شکند.
وی اذعان داشت: نقض برجام از جانب استکبار جهانی ضرر کلی را متوجه ملت ایران نمود و چنین اقداماتی از سوی آنان مصداق دروغگویی آنان با ملت ایران است که تنها به فکر منافع خود هستند.
وی تاکید کرد: ما این نقض برجام و سکوت مجامع بین‌المللی بویژه اروپا را در این خصوص محکوم می‌نمائیم، اروپا فقط در فکر منافع خودش بوده و هر جا که منفعت و منابعی ببیند، آنجا حاضر خواهد بود.
ماموستا شیرزادی گفت: اروپائیان با آمریکا همراه هستند و ما سکوت اروپا را محکوم و امیدی نیز نداریم که طرف ما را بگیرند زیرا آنها عالم کفر بوده و همراه ایمانداران نخواهند بود بلکه طرف کفر را می‌گیرند.
وی عنوان کرد: یکی از رؤسا و هیئت حاکمه کشورهای همسایه گفت، ما به خاطر ملتمان باید با آمریکا همراه باشیم و همه آنها با استکبار همراه هستند و لذا ما پشتیبانی خود را از دستور و منویات شورای عالی امنیت ملی در این خصوص اعلام می داریم.
امام جمعه مریوان ادامه داد: شکستن پیمان عواقب زیادی به همراه دارد، هشت سال ما گرفتار جنگی شدیم که بخاطر شکستن پیمان الجزایر توسط صدام حسین روی داد که یکطرفه از آن پیمان خارج شد، جنگی که آنهمه کشته و بی‌خانمان به جای گذاشت و آثار بمباران شیمیائی آن تا صد سال نیز در منطقه باقی خواهد ماند.
ماموستا شیرزادی در ادامه فلسفه و مقصود از روزه‌داری را، حبس نفس از شهوات، ختام نفس از مألوفات، تعدیل شهوات انسانی، سدکردن راه شیطان و یادکردن از فقرا و گرسنگان دانست و گفت: انسان وقتی در هنگام روزه گرفتن گرسنه و تشنه می‌شود به یاد مساکین می‌افتند که نمی‌توانند خود و خانواده‌هایشان را سیر کنند.
خطیب نماز جمعه مریوان تأکید کرد: در این ماه مبارک در خدمت دین خدا و در واقع در خدمت خود باشیم زیرا سعادت ما را در پی دارد و لذا باید هوای فقرا را داشته باشیم.
ماموستا شیرزادی در بخش اول سخنانش گفت: هلال احمر ارگانی امدادی است و در موقع تنگنا طبق مأموریتی که برایش تعریف شده، فریادرس خواهد بود.
وی افزود: براساس احادیث، بهترین سربلندی برای انسان، به فریاد دیگران رسیدن است پس انسان باید از اوضاع دیگران مطلع باشد و در هنگام بروز مشکل به فریاد آنان برسد.
امام جمعه مریوان تصریح کرد: عزیزان جمعیت هلال احمر بویژه هنگام بروز مشکلات و تنگنا، یار و یاور مردم مصیبت‌دیده بوده و در مشکلات آماده کمک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست