امام جمعه اهل سنت ایرانشهر:
قاچاق سوخت با خودروهای بدون پلاک از نظر شرعی محکوم است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افرادی که با خودروهای بدون پلاک و پلاک مخدوش مبادرت به قاچاق سوخت می کنند از لحاظ شرعی و اسلامی محکوم هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خبرگزاری ایرنا، مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایرانشهر اظهار داشت: این افراد بدون رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و با خطر انداختن جان خود و مردم اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند که این اقدام آنان از لحاظ شرعی و اسلامی به شدت محکوم است.

وی بیان کرد: تمام رانندگان برای حفظ جان خود و همنوعان خویش وظیفه دارند تا قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: مسئولان برای کاهش قاچاق سوخت و رفع بیکاری در منطقه اشتغال جوانان و ساماندهی مرز را در دستور کار قرار دهند تا شاهد حوادث جاده‌ای ناشی از قاچاق سوخت نباشیم.

وی بیان کرد: نبود کارخانجات در سراسر سیستان و بلوچستان و بیکاری سبب شده تا جوانان روی به شغل‌های کاذب همچون قاچاق سوخت بیاورند.

مولوی کریم زایی با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: زندگی نبی مکرم اسلام (ص) درس اخلاق و رفتار است که کینه، حسد و زیاده خواهی را برطرف می‌کند.

وی بیان کرد: کسانی هستند که به علت سرگرم شدن به هدف‌های مادی و انس با ظواهر زندگی به چیزی والاتر از آن نمی‌اندیشند، اینان به تعبیر قرآن کسانی هستند که به حیات دنیا راضی شده‌اند.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: رضایت به زندگی موقت سبب شده تا این افراد به طور جدی درباره هدف نهایی زندگی نیندیشند و در غفلت غوطه ور باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست