شناسه خبر: 153610

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=153610

قدس عزت و شرف همه مسلمانان جهان است
امام‌جمعه اهل‌سنت نگور گفت: غربی‌ها و آمریکایی‌ها و مدعیان حقوق بشر فقط خودشان را انسان می پندارند و ارزش یک مسلمان را از حیوان هم پست تر میدانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالرحمان عارفی امام جمعه اهل سنت شهر نگور در گفتگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: قدس عزت و شرف همه مسلمانان جهان است و بی حرمتی به آن بی حرمتی به همه مسلمانان است.

وی بیان داشت: همین عزت و شرف مسلمانان سال‌هاست که در اشغال رژیم جنایتکار اسرائیل قرار گرفته است و به ساکنان مسلمان فلسطین، ظلم می کنند و کودک و بزرگسال را می کشند.

مولوی عارفی گفت: قدس هفتاد سال زیر ظلم و جنایت صهیونیستها قرار دارد اما هیچ صدایی از جهانیان برای مظلومین فلسطین بلند نمی شود.

وی ادامه داد: تنها صدایی که در دنیا برای حمایت از ستمدیدگان فلسطین بلند شد، صدای امام راحل و جمهوری اسلامی ایران بود.

امام جمعه اهل سنت نگور افزود: برای مدعیان حقوق بشر حقوق درختان و حیوانات محفوظ است و برای کشته شدن یک حیوان صدایشان در می‌آید، اما در قبال کشته شدن مسلمانان فلسطینی سکوت می‌کنند.

مولوی عارفی اظهار داشت: برای جنگ شوروی و اکراین، کل جهان یک صدا بر علیه روسیه اقدام می کنند و فریاد میزنند، همان اندازه که جان یک اوکراینی اهمیت دارد، جان یک فلسطینی هم باید اهمیت داشته باشد، هر دو انسان هستند بنابراین حقوق بشر دروغگویی بیش نیست.

امام‌جمعه اهل‌سنت نگور گفت: غربی‌ها و آمریکایی‌ها و مدعیان حقوق بشر فقط خودشان را انسان می پندارند و ارزش یک مسلمان را از حیوان هم پست تر میدانند.

وی تصریح کرد: همین موضوع باید برای مسلمانانی که به دنبال رابطه با غرب و آمریکا هستند، عبرت باشد و مسلمانان باید هوشیار و بیدار باشند و ذلت نپذیرند.

فهرست