معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
قرآن برای تمام زوایای زندگی انسان ها برنامه دارد/ برگزیدگان مسابقه تصویر گری سوره کوثر معرفی شدند
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت:  قرآن برای تمام زوایای زندگی انسان ها برنامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حسین شهسواری اظهار کرد:  قرآن برای تمام زوایای زندگی انسان ها برنامه دارد.

حجت‌الاسلام حسین شهسواری افزود: انس گرفتن با این کتاب الهی موجب سعادتمندی انسان در دنیا و آخرت می شود.

وی اضافه کرد: از سویی با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا و عدم فعالیت حضوری قرآنی، تولید محتواهای قرآنی متناسب با شرایط سنی مختلف و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی از مهمترین اولویت های معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی است.

وی تصریح کرد: تقویت انس با قرآن کریم و تربیت قرآنی جامعه از مهم‌ترین نیازهای امروز است که باید در قالب برنامه های مختلف دنبال شود.

وی با بیان اینکه یکی از مخاطبین جامعه، کودکان و نونهالان هستند، گفت: اگر افراد جامعه را از همان سن کودکی به سمت و سوی قرآن و زندگی قرآنی سوق دهیم این فرهنگ به یک فرهنگ همه گیر در جامعه تبدیل می شود.

وی اضافه کرد: در همین واحد قرآنی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزاری برنامه های متعددی از جمله مسابقات قرآنی را با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی، رسانه ها و غیره برای جامعه هدف در رده های سنی برنامه ریزی و اجرا می کند از جمله با هدف آشنایی کودکان با معانی و مفاهیم آیات قرآن کریم و بیان داستان های قرآن به زبان کودکانه، معاونت فرهنگی مرکز مسابقه قرآنی ویژه خردسالان «تصویرگری (نقاشی) سوره کوثر» در میان فرزندان نونهال طلاب و روحانیون (سنین ۳-۱۰ سال) است.

وی در پایان گفت: پایان مهلت ارسال آثار ۱۰ مردادماه سالجاری بود، عنوان کرد:  ۴۰ اثر از سوی علاقمندان ارسال و به برترین‌های شرکت کننده  هدایایی تعلق گرفت.

انتهای پیام

فهرست