شناسه خبر: 5905

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5905

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
قرآن نور هدایت و دژ محکم در برابر گمراهی است
شیخ جمات مژده: قرآن سنگر و دژ محکم در برابر گمراهی‌هاست، نور هدایت از تاریکی‌ها و خوشبختی در دوجهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمات مژده امام‌جمعه موقت اهل سنت جزیره خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، رمضان را ماه بهار قرآن بیان کرد و گفت: رمضان ماهی است که در آن قرآن فرو فرستاده شده است تا مردم را راهنمایی کند و نشانه و آیاتی روشن از ارشاد باشد و میان حق و باطل جدایی افکند.
وی با بیان اینکه قرآن کلام پاک رحمان است اضافه کرد: قرآن اساسنامه و قانون مسلمان زیستن و دستور و برنامه الهی برای بشریت و سنگر و دژ محکم در برابر گمراهی‌هاست، نور هدایت از تاریکی‌ها و خوشبختی در دوجهان است.
خطیب جمعه در ادامه سخنان گفت: قرآن ریسمان الهی و نور هدایت و علاج و درمان تمام دردهاست از هرکسی که به آن پایبند باشد حفاظت می‌کند. این قرآن است که در روز قیامت امام و راهنما برای بشریت و رمز سعادت ایشان است.
وی با بیان اینکه خداوند بر رمضان منت نهاده که شرف نزول قرآن را به این ماه اختصاص داده است، افزود: در این ماه مبارک کتاب هدایت پرهیزگاران نازل شد و همان‌طور که خداوند متعال به ماه رمضان این شرف را داده تا حامل قرآن باشد به آن نیز شرف میزبانی روزه را  داده است چراکه روزه وسیله‌ای برای کنترل تمام خواسته‌ها و غرایز است.
شیخ مژده یادآور شد: قرآن و رمضان باهم بسیار نزدیک هستند و هر انسان عاقلی را تشویق می‌کند تا در روزها و شب‌های رمضان بیش از اوقات دیگر قرآن تلاوت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست