شیخ صالح انصاری مدیرمجتمع علوم دینی امام شافعی اوز:
قرآن هدایت کننده برای بشریت است و اهل تقوا می توانند از این هدایت بهره ببرند
زمانی که خانواده حفظ گردد انسان می تواند اهل مقاومت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس،به مناسبت سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور علیپور فرماندار شهرستان اوز، سلمانپور فرمانده ناحیه مقاومت سپاه اوز، شیخ صالح انصاری مدیرمجتمع علوم دینی امام شافعی و جمعی از مسئولین و معتمدین این شهر همایش بصیرت و مقاومت در تاریخ ۱۳ دی ماه در سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار گردید.

شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز با بیان اینکه زمانی که پیامبراکرم (ص) به سمت مدینه هجرت کرده و وارد این شهر شدند با دو موضوع روبرو بودند اول سازندگی و دوم مقاومت گفت: اولین چیزی که باید حکومت پیامبر به آن می اندیشید بحث سازندگی بوده است ولی از طرفی بخاطر حضور قوم یهود باید در مقابل این قوم نیز مقاومت صورت می گرفت. حال برای این مقاومت نیاز به بصیرت بود. پس باید هر دو عنصر مقاومت و سازندگی با هم پیش می رفت.

ایشان ادامه داد: در سوره مبارکه بقره در این خصوص ذکر شده است که قرآن هدایت کننده برای بشریت است و اهل تقوا می توانند از این هدایت بهره ببرند. قرآن باعث بصیرت شده و می تواند در جامعه تحول ایجاد کند. همچنین با توجه به آیات آخر سوره مبارکه بقره به این مطالب دست می یابیم که نتیجه تقوا پیروزی بر دشمن خواهد بود. یکی از دشمنان مسلمانان که در قرآن تلویحا به آن اشاره شده است قوم یهود است پس باید در این خصوص روشنگری صورت پذیرد. در نتیجه این مباحث باید اهل تقوا عهده دار خلافت و روشنگری در جهت پیروزی بر دشمن شوند.

شیخ صالح انصاری در پایان عنوان نمود: یکی دیگر از موضوعات که در سوره بقره به آن اشاره شده  بحث خانواده است. این موضوع بدین معنی است که زمانی که خانواده حفظ گردد انسان می تواند اهل مقاومت شود و فرزندان دارای بصیرت شوند. به همین دلیل است که دشمن به سمت فروپاشی خانواده ها رفته و آنها را هدف قرار داده است. نتیجه متلاشی شدن خانواده متلاشی شدن جامعه خواهد بود. تقوا تنها عاملی است که می تواند به انسان بصیرت بخشیده و او را شایسته مقاومت قرار دهد. اهل تقوا مبصر هستند یعنی برای همیشه بصیرت دارند.

فهرست