رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان:
قرآن و اهل بیت پیامبر(ص) دو سند مورد قبول همه مسلمانان جهان است
حجت الاسلام والمسلمين فرجام گفت: عده اي با طرح شبهه نسبت به شعار مرگ بر آمريكا توسط ملت ايران سعي در ناديده گرفتن جنايات آمريكا در جهان اسلام را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، حجت الاسلام والمسلمین فرجام در مراسم افتتاحیه ششمین اردوی تفریحی زیارتی راه رضوان که از روز شنبه ۲۹ تیر ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار شد با بیان اینکه همگرایی و تبادل نظر طلاب و روحانیون اهل سنت در قالب برگزاری اردو برکات زیادی برای امت اسلامی دارد، اظهار داشت: در اینگونه برنامه ها زمینه برای تبادل نظر و شناخت نسبت به یکدیگر فراهم می شود.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، افزود: همه امت اسلامی دو سند اسلام را قبول دارند، به استثنای اقلیتی که معلوم الحال هستند. آن دو سند یکی قرآن و دیگری اهل بیت پیامبر(ص) می باشند، این دو سند مولفه های اصلی اتحاد و انسجام امت اسلامی است.

وی همچنین به شبهه ای که عده ای در فضای مجازی نسبت به سر دادن شعار “مرگ بر آمریکا” بوجود آورده اند اشاره و بیان کرد: این عده دائماً تکرار می کنند که شرایط کنونی ایران نتیجه درگیری با آمریکا و سر دادن شعار “مرگ بر آمریکا” است.

وی افزود: شرایط جغرافیایی، ذخایر زیرزمینی و طبیعی ایران بگونه ای است که در طول تاریخ به ویژه بعد از اسلام همواره مورد هجوم بیگانگان قرار گرفته که اسفبارترین حمله هجوم مغول به این کشور بود. تنشها و درگیریهای بین ایران و کشورهای دیگر از دوران صفویه تا پایان کار رژیم پهلوی بوده است، رضاخان و محمدرضا پهلوی عناصر دست نشانده انگلیسی و آمریکایی در ایران بودند که تنها با اراده آن دو کشور فعالیت می کردند و هر دو با اراده آمریکا و انگلیس ایران را ترک کردند.

جانشین نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان، ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی دیگر آمریکا و انگلیس هیچ قدرتی برای تحکیم اراده خود به ملت ایران ندارد و مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی است که نخست وزیر ژاپن برای میانجی گری و ارسال پیام رئیس جمهور آمریکا به دیدار رهبری می آید و رهبر معظم انقلاب اسلامی رئیس جمهور آمریکا را شایسته پیام خود نیز نمی داند.

وی گفت: در ۴۰ سال گذشته استکبار تلاش زیادی برای سلطه بر ایران و بازیابی جایگاههای قدرت پیشین خود در این منطقه کردند اما موفق نشدند و نظام اسلامی استکبار را به لرزه درآورده است.

حجت الاسلام والمسلمین فرجام افزود: حتی اگر ملت ایران دست از شعار دادن علیه آمریکا و صهیونیسم بردارد آنها هیچگاه از طمع ورزی خود نسبت به کشورمان ایران دست برنمی دارند.

در ابتدای این برنامه رئیس اداره فرهنگی و امور روحانیون دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان ضمن تشریح برنامه های این اردو ابراز داشت: در این دوره ۴۰۰ نفر از طلاب و روحانیون حوزه های علمیه، ائمه جمعه و جماعات اهل سنت  از نه استان کشور حضور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف مهربان افزود: این اردو از بعد از ظهر روز شنبه ۲۹ تیرماه تا پایان روز جمعه ۳ مرداد ماه در مشهد مقدس ادامه دارد و در این مدت دوره های آموزشی تخصصی، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، محفل انس با قرآن کریم، کارگاه آموزشی طب سنتی و مراسم پایانی آن با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برگزار می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست