شناسه خبر: 68197

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=68197

امام جمعه سنندج:
قرآن کریم یک مکتب غنی اسلامی است
امام جمعه سنندج با بیان اینکه قرآن کریم یک مکتب غنی اسلامی است، گفت: کتاب آسمانی قرآن نعمتی بزرگ برای جهانیان بوده و همواره تازگی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در دیدار هیئت اندیشه‌ورز شورای تبلیغات اسلامی کردستان با نماینده ولی فقیه کردستان در سنندج، اظهار کرد: دشمن‌شناسی  اصلی‌ترین درس قرآن کریم به مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب آسمانی قرآن نعمتی بزرگ برای جهانیان بوده و همواره تازگی دارد چرا که راه درست و شناخت واقعی از هستی و اخلاق صحیح را به بشر می‌آموزد و بطور قطع با پیروی از دستور خداوند، می‌توان سعادت دنیوی و اخروی را کسب کرد.

وی افزود: خلقت پیامبر اکرم(ص) قبل از خلقت همه انسانها و پیامبران بود اما خداوند آنرا به تعویق انداخت تا مسائلی که در زمان سلاطین‌های جبار، مردم را به فساد می‌کشاندند، بازگو کند.

وی با بیان اینکه رسالت پیامبر محدودیت زمانی و مکانی ندارد، عنوان کرد: قرآن کریم که یک مکتب غنی اسلامی است که اگر هر روز خوانده شود باز هم تازگی دارد و به نکات جدید می‌رسیم و این نشان می‌دهد که قرآن کریم پایانی ندارد.

ماموستا رستمی به شناخت و هوشیاری مردم و نیروهای مسلح در جریان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر اتحاد و انسجام بین مردم و نیروهای مسلح وجود نداشت، قادر به شکست دشمن بعثی و ۳۷ کشور دنیا نبودیم.

وی خاطرنشان کرد: کار تبلیغات در جهان امروز از اهمیت زیادی برخوردار است، باید دستگاه‌های مختلف زیر مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متفق و متحد در راستای تبلیغ آرمان‌های انقلاب و اسلام گام بردارند به گونه‌ای که مانع از عملی شدن نقشه‌های شوم دشمنان شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی دلهای خفته را بیدار کرد و امروز شاهد برکات این انقلاب مردمی هستیم، گفت: اگر رهبر و مسوولان ما زمان را نمی‌شناختند و به حیله‌ی دشمن پی نمی‌بردند کار ما ساخته بود و امام راحل با دشمن‌شناسی به موقع انقلاب را به پیروزی رساند و از اوایل انقلاب اگر به‌یاد بیاوریم درس‌های زیادی از این انقلاب خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه رساندن تبلیغات دین اسلام توسط دانشمندان و علمای اسلام می‌تواند دشمن را به سمت تکامل ایمانی بکشاند، اذعان داشت: امروز استقامت مردم، مسوولان و نیروهای نظامی بیانگر وحدت و انسجام است و باید این مهم در میان مردم و مسوولان حفظ باشد.

فهرست