امام جمعه اهل سنت تالش :
قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریستی نهایت حماقت آمریکا را نشان می دهد
جت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد محمدیه گفت : در دنیای امروز استکبار جهانی همه نقشه ها را برای مقابله با امت اسلام به کار می گیرد و با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان منافع شوم خود را در کشور های اسلامی دنبال می کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد محمدیه گفت : در دنیای امروز استکبار جهانی همه نقشه ها را برای مقابله با امت اسلام به کار می گیرد و با ایجاد تفرقه در بین مسلمانان منافع شوم خود را در کشور های اسلامی دنبال می کند .

وی افزود : امروز دشمنان اسلام قدم به قدم به دنبال تحقق اهداف شوم خود هستند و اولین قدم آنان که انتقال سفارت آمریکا به قدس قبله اول مسلمانان بود با سکوت برخی از حکام کشورهای اسلامی همراه بود ، به همین دلیل آنان گام دوم را برداشتند و قدم دوم آنان این بود که قسمتی از خاک کشور مسلمان سوریه را در حاکمیت رژیم غاصب صهیونیستی معرفی کنند .

حجت الاسلام خانی پور با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا یک انسان بی خرد است زیرا همواره به دنبال اهداف شوم اسرائیل در منطقه می باشد ، اظهار داشت : این اقدامات رژیم ظالم صهیونیستی با حمایت های آمریکای جنایت کار محقق شده و متاسفانه با سکوت برخی از حکام کشور های اسلامی همراه بوده است .

وی با بیان اینکه حاکمان کشورهای اسلامی یا در خواب اند و یا خود را به خواب زده اند ، گفت : برخی از سران کشورهای اسلامی اعتقاد به ارتباط با اسرائیل دارند که این جای تاسف برای امت اسلام خواهد داشت .

امام جمعه اهل سنت تالش تصریح کرد : آمریکا بر خلاف قوانین بین المللی نهایت حماقت خود را نشان داد و نهاد انقلابی سپاه را که حقیقتاً در منطقه در مقام اول مبارزه با تروریسم قرار دارد را به فهرست گروه های تروریستی اضافه کرد .

وی گفت : آمریکا و اسرائیل به دنبال سکوت ملت ایران هستند و می خواهند ایران نیز مانند برخی از کشورهای اسلامی سکوت اختیار کند اما ما بیدار هستیم و به همین دلیل است که تحمل حضور فعال ایران در منطقه را ندارند .

این عالم اهل سنت با اشاره به ایجاد جو ایران هراسی در بین ملت ها ، خاطر نشان کرد : آنان می خواهند توجه همگان را با تبلیغات منفی به سمت ایران ببرند تا در آن سمت اسرائیل و هم پیماناننش در کشور های اسلامی بهره مند شوند .

حجت الاسلام خانی پور تاکید کرد : اگر امت اسلام هویت و اصالت خود را حفظ کنند هرگز فریب دشمن را نخواهند خورد .

وی با اشاره به به تنش های هسته ای آمریکا با ایران در سال های گذشته اظهار داشت : اسرائیل خونخوار هم اکنون کلاهک هسته ای دارد و هیچ کشور و نهادی آن را نقض قوانین بین المللی نمی داند و این در حالی بود که فعالیت های هسته ای ما کاملا صلح آمیز بوده و رهبر ما تولید سلاح هسته ای را حرام دانسته اند .

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا در معاهدات بین المللی گفت : متاسفانه دشمنان اسلام از عدم وجود هماهنگی در بین کشور های اسلامی سود می برند و نقشه های شوم خود را پیش خواهند برد و این در حالی است که متاسفانه حکام منطقه در خواب هستند و فقط تماشاگر این جنایات می باشند .

امام جمعه اهل سنت تالش راهکار مهم مقابله با آمریکا را به تعبیر مقام معظم رهبری ، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل نمودن دانست و گفت : همانطور که بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست