امام جمعه سرو
قطعا رفتن به سیزده بدر کاری ناپسند و بر خلاف موازین شرع مقدس می باشد
ماموستا فرهنگ بهنام افزود: لذا از همه هموطنان عزیزم در سراسر کشور توقع می رود که توصیه های پیشگیرانه را مراعات نمایند چرا که نه تنها در قبال جان خود وخانواده مسئول هستیم بلکه در این وضعیت مسئول جان هموطنانمان نیز هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه سرو ارومیه طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی ، بیانیه ای را در مورد رعایت مردم در خانه بمانیم و اشاره به شیوع بیماری کرونا کرد و گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم

 اجر شهید برای کسی که در خانه بماند

امام احمد (رحمەالله) حدیث صحیحی را از مادرمان عایشه (رضی اللەعنها) نقل کرده اند که اجر در خانه ماندن را هنگام طاعون بیان میکند.

عَنْ عَائِشَهَ، أَنَّهَا قَالَتْ: سَأَلْتُ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ عَنِ الطَّاعُونِ؟ فَأَخْبَرَنِی رَسُولُ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ: ” أَنَّهُ کَانَ عَذَابًا یَبْعَثُهُ اللهُ عَلَى مَنْ یَشَاءُ، فَجَعَلَهُ رَحْمَهً لِلْمُؤْمِنِینَ، فَلَیْسَ مِنْ رَجُلٍ یَقَعُ الطَّاعُونُ، فَیَمْکُثُ فِی بَیْتِهِ صَابِرًا مُحْتَسِبًا یَعْلَمُ أَنَّهُ لَا یُصِیبُهُ إِلَّا مَا کَتَبَ اللهُ لَهُ إِلَّا کَانَ لَهُ مِثْلُ أَجْرِ الشَّهِیدِ”

عایشه (رض) می‌گوید: از رسول الله صلى الله علیه وسلم دربارە طاعون پرسیدم. رسول الله (ص) فرمود:

همانا طاعون، عذابی است که خداوند بر هرکس که بخواهد، می فرستد. و خداوند آن را برای مؤمنین، رحمت قرار داده است. بنابراین، هنگام شیوع طاعون، هرکس که با صبر و نیت ثواب این اعتقاد که هیچ ضرری بدون تقدیر خداوند به او نمی رسد، در خانه خود بماند، اجری همانند اجر _شهید، به او عنایت می شود»

در کشور ما طی رسمی قدیمی مردم در روز سیزدهم فروردین از خانه بیرون می روند و این روز را در طبیعت به پایان می رسانند.

اما با توجه به شیوع بیماری واگیر دار کرونا وخطر شیوع آن که امروز کاملا کل جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است و بیش از نیم میلیون نفر را گرفتار نموده وهمچنین جان هزارها انسان را گرفته است، با توجه به این شرایط وهمچنین خطر ابتلاء، در رفتن به بیرون از خانه و شرکت در تجمعات و با توجه به توصیه های اکید کادر درمانی وپزشکی وهمچنین دستورات دین مبین اسلام مبنی بر اولویت حفظ جان انسانها که شاهد تعطیلی مساجد ونمازهای جماعت وجمعه نیز گردیده است وهمچنین عمل به قول خداوند متعال که می فرماید ولا تلقوا بایدیکم الی التهلکه ( با دستان خود، خود را به هلاکت نیاندازید. )

قطعا رفتن به سیزده بدر کاری ناپسند وبر خلاف موازین شرع مقدس می باشد

لذا از همه هموطنان عزیزم در سراسر کشور توقع می رود که توصیه های پیشگیرانه را مراعات نمایند چرا که نه تنها در قبال جان خود وخانواده مسئول هستیم بلکه در این وضعیت مسئول جان هموطنانمان نیز هستیم

امیدوارم با طلب استغفار وتوبه به درگاه خداوند وهمچنین انجام دعا در نمازهای یومیه و خلوتهای شبانه همدیگر را دعا نماییم تا بتوانیم این شرایط نامناسب را هرچه سریعتر پشت سر بگذاریم

انتهای پیام

فهرست