علمای اهل سنت شمال کشور در آستانه عید قربان تاکید کردند:
قطع زنجیره شیوع کرونا نیازمند عزم همگانی است / عموم مردم از تجمع و برگزاری مراسم های عید سعید قربان پرهیز نمایند
علمای اهل سنت شمال کشور با صدور پیامی گفتند: قطع زنجیره شیوع کرونا نیازمند عزم همگانی است و در آستانه عید سعید قربان برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح منطقه، لازم و ضروری است که عموم مردم از تجمع و برگزاری مراسم های عید سعید قربان و دید و بازدید ها پرهیز نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا در استان گلستان شماری از علمای اهل سنت این منطقه از مردم دعوت کردند با رعایت نکات بهداشتی و عدم حضور در تجمعات برای جلوگیری از زنجیره انتقال کرونا در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.
در ادامه این پیام علمای اهل سنت شمال کشور با تاکید بر اینکه، فقط با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی می توان زنجیره شیوع ویروس کرونا را قطع کرد، اظهار داشتند: گزارش ‌های مسئولان بهداشت حاکی از آن است که متاسفانه دوباره ابتلای به کرونا در کشور اوج گرفته و همه ما موظف به حفظ سلامت خود و عموم افراد جامعه هستیم؛ بنابراین لازم است، دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنیم.
علمای اهل سنت در ادامه بر ضرورت حفظ آرامش اجتماعی جامعه تاکید داشتند و گفتند: فضای همدلی و همراهی باید بیشتر شود و مردم با جدی گرفتن مقابله با این ویروس، کمال همکاری را با خدمتگزاران خود داشته باشند.
علمای اهل سنت شمال کشور اظهار داشتند: در این ایام به خصوص و با توجه به اینکه عید سعید قربان را در پیش رو داریم، تنها با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری هوشمند است که می‌توان زنجیره شیوع ویروس کرونا را قطع کرد.
علمای اهل سنت شمال کشور همچنین از تلاش شبانه روزی بسیجیان و آحاد مردم در همکاری با نهادهای مختلف برای ضدعفونی معابر و خیابان‌ها، تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی، تشکر و قدردانی کردند.

فهرست