شناسه خبر: 101285

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=101285

مولوی محمد عثمان
 قلب جای نور و محبت خداوند است
مولوی قلندرزهی اذعان داشت: خداوند در سوره احزاب می فرماید: من در شکم هیچ مردی دو قلب نگذاشتم که در یکی محبت غیرالله و در دیگری محبت الله باشد. بلکه یک قلب گذاشتم و در آن جای نور و محبت خداوند قرار دادم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی محمد عثمان قلندرزهی امام جمعه اهل سنت الخلیل خاش که امامت جمعه این هفته سراوان را بر عهده داشت، در خطبه ها گفت: متأسفانه امروزه مسلمانان به غیر الله قسم یاد می کنند و قسم به ذات الله را باور ندارند در حالیکه مشرکین زمان پیامبر وقتی قسم می خوردند به نام الله قسم یاد می کردند.

پیامبر صلی الله علیه و سلم فرمود: هر کسی قسم به غیر الله یاد کند برای خداوند شریک ساخته است.

وی خاطر نشان کرد: الله تعالی در سوره بقره فرموده است: فَلاَ تَجْعَلُواْ لِلّهِ أَندَاداً [البقره : ۲۲] غیر الله را در عبادت، دعا و قسم یاد کردن برای خداوند برابر نگردانید. لذا در مسائل اعتقادی و عبادی اگر ما به عنوان مسلمان همان تعظیم و کَُرنشی که برای الله می کنیم برای غیرالله انجام دهیم به این معناست که ما غیرالله را پرستش کردیم.

مولوی محمد عثمان بیان کرد: روزی پیامبر صلی الله علیه و سلم در جمع صحابه یک خط مستقیم کشیدند و خط هایی به سمت چپ و راست در خط مستقیم قرار دادند و فرمودند: این خط مستقیم صراط مستقیم است و بر خط های کج دیگر نروید چراکه شیطان بر آنها قرار دارد.
وی افزود: قرآن آلودگی اعتقادی و عملی را به نور و ایمان و هدایت تبدیل می کند. پیامبر فرمودند: من شما را بر یک راه راست و مستقیم گذاشتم، شب این راه مانند روز روشن است و در آن ظلمت و تاریکی نیست. الله تعالی می فرماید: تمام پیغمبران آمدند و مسئله توحید را بیان کردند و پرده ها را برداشتند. توحید از تمام ذرات کائنات هویدا و ظاهر بود اما با آمدن خاتم النبیین صلی الله علیه و سلم روشنایی بر روشنایی آمد و تاریکی ها و جاهلیت رفتند و پیامبر اگرم پرستش غیرالله را در جزیره العرب ریشه کن کرد.

مولوی قلندرزهی اذعان داشت: خداوند در سوره احزاب می فرماید: من در شکم هیچ مردی دو قلب نگذاشتم که در یکی محبت غیرالله و در دیگری محبت الله باشد. بلکه یک قلب گذاشتم و در آن جای نور و محبت خداوند قرار دادم.

فهرست