آخوند میرزاعلی:
قوانین راهنمایی و رانندگی باید از دوران کودکی آموزش داده شود / استفاده از کلاه ایمنی تاثیر بسیاری در کاهش آسیب های بدنی موتورسواران دارد
امام جمعه آق قلا گفت: یکی از قوانینی که از همان دوران کودکی باید به کودکان آموزش داده شوند، قوانین راهنمایی و رانندگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی به مناسبت هفته ایمنی و حمل و نقل به خبرنگار ما گفت: آموزش عمومی ترافیک، ایمنی و حمل و نقل، یکی از مناسب ترین ابزارها برای بهره برداری بهینه از شبکه ارتباطات شهری به شمار می آید چراکه اگر فرزندان ما از همان کودکی با فرهنگ حمل و نقل و رانندگی و قوانین آشنا شوند، از بروز بسیاری از ناهنجاری ها جلوگیری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌ یکی‌ از مهمترین‌ مسائل‌ در رفع‌ مشکلات‌ ترافیکی و حمل و نقل است، گفت: معتقدیم یکی از قوانینی که از همان دوران کودکی باید به کودکان آموزش داده شوند، قوانین راهنمایی و رانندگی است که در آینده می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
امام جمعه آق قلا با اشاره به تاثیر استفاده از کلاه ایمنی در کاهش تلفات اضافه کرد: کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت یکی از وسایل ایمنی است که استفاده از آن تاثیر بسیاری در کاهش آسیبهای بدنی برای موتورسواران، راکبان و مسافران این وسیله نقلیه دارد.
آخوند میرزاعلی افزود: نگهداری جاده‌ها موضوع مهمی است که برای تحقق آن باید مردم و رانندگان، نیروهای راهداری را در انجام وظایف قانونی خود بیش از گذشته یاری دهند و در این مورد به فرهنگ‌سازی نیاز داریم.
وی گفت: یکی از عوامل مهم در این زمینه افزایش آگاهی، دانش و تجربه رانندگی، ترویج فرهنگ ایمنی و آموزش ایمنی ترافیک است.

فهرست