عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت؛
قوه قضائیه از ارکان اساسی نظام و محور اصلی تحقق عدالت است
شیخ خلیل افرا: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان رکن اساسی نظام مطرح است و مسئولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن عدالت را به عهده دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ خلیل افرا امام‌جمعه موقت و با حضور انبوه نمازگزاران در مسجد جامع خلفای راشدین برگزار گردید.
شیخ خلیل افرا خطیب جمعه در خطبه اول نماز به مضرات مواد مخدر و نقش خانواده در تربیت فرزندان سخنانی ایراد کرد و گفت: متأسفانه امروزه سن اعتیاد پائین آمده و این زنگ خطری برای جامعه و کشور است، باید نحوه مقابله با این آفت خانمان‌سوز مشخص شود.
وی در ادامه بیانات ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش، هفته قوه قضائیه را به عموم خدمت‌گزاران و مسئولان دستگاه قضا تبریک عرض نموده و گفت: قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان رکن اساسی نظام مطرح است و مسئولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشیدن عدالت را به عهده دارد.
وی با اشاره به سیاست ابلاغی قوه قضائیه برای دوران شکوفایی و تطبیق آن با مطالبات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اهداف آن، خواستار کارآمد سازی ساختار قضائی و اداری، اهتمام به امور پیش‌گیری از وقوع جرم، ارتقای سطح گزینش و آموزش منابع انسانی، بهره‌مندی از فن‌آوری اطلاعات نوین، بالا بردن منزلت قضات و استقلال رای آنان و تأمین بودجه مناسب با حجم کار و مأموریت قوه قضائیه شد.
وی در پایان ضمن گرامیداشت یکم تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و تقدیر و تشکر از جان‌فشانی‌های دلیرمردان نظامی و انتظامی و جان‌برکفان بسیج و سپاه، اعتیاد به مواد مخدر را بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین معضل جامعه جهانی در عصر حاضر دانست و یکی از اصلی‌ترین راه‌های مقابله با اعتیاد را اهمیت دادن به نقش مهم و اساسی خانواده اعلام کرد و از تلاش‌های همه دستگاه‌های ذی‌ربط در امر مبارزه با آفت خانمان‌سوز مواد مخدر قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست