شناسه خبر: 64303

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=64303

امام جمعه اهل سنت عسلویه؛
قوه قضاییه از ارکان مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی است
شیخ ابراهیم محمدی امام‌جمعه اهل سنت عسلویه با انتشار پیامی قوه قضاییه را از ارکان مهم و تأثیرگذار جمهوری اسلامی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم محمدی امام‌جمعه اهل سنت عسلویه با انتشار پیامی قوه قضاییه را از ارکان مهم و تأثیرگذار جمهوری اسلامی دانست.
در این پیام آمده است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال تعالی:
(فاحکم‌ بینهم بالقسط ان الله یحب المقسطین)
وقال سیدناعلی بن ابیطالب: (افضل الخلق اقضاهم بالحق).
قوه قضاییه به‌عنوان یکی از ارکان مهم و تأثیرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزنده‌ای در حراست از آرمان‌های اصیل اسلامی و ارزش‌های والای انقلاب شکوهمند دارد، صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان نیز از رسالت‌های مهم دستگاه قضایی است.
یقیناً کار و تلاش در مسیر عدالت‌گستری و احقاق حق، خدمتی ارزشمند و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد چراکه خداوند متعال خود بزرگ دادگر و عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.
نام‌گذاری یکم تا هفتم تیر به نام هفته قوه قضائیه، فرصتی مغتنم برای تکریم خادمان و تلاش‌گران خدوم و متعهد عرصه قضا و عدالت‌گستری و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام این عرصه و نیز تبیین اهمیت و جایگاه خطیر دستگاه قضایی در جامعه است.
به همین مناسبت بر خود لازم میدانم هفته قوه قضاییه را به مجموعه خدوم و متعهد و دست‌اندرکاران امر قضاوت در کشور و استان بوشهر و شهرستان عسلویه  تبریک گفته و از پیشگاه خداوند متعال برای آنان صحت و سلامتی مسئلت می‌نمایم.
ابراهیم محمدی
امام‌جمعه اهل سنت عسلویه

فهرست