خطيب جمعه اهل سنت نيلشهر تربت جام:
کودکان را باید با سه خصلت محبت به رسول الله، حب اهل بیت و خاندان ایشان و تلاوت قرآن مجید تربیت نمود
مولوی اکبر مکرمی گفت: الگوي ما در تربيت فرزندان بايد رسول الله، انبياء و اوليا الهي باشد تا به دام دشمنان و گمراهان نيفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی اکبر مکرمی خطیب جمعه اهل سنت این هفته با اشاره به اینکه کودکان را می بایست با سه خصلت نیک تربیت نمود، اظهار داشت: محبت نسبت به رسول الله، حب اهل بیت و خاندان آن حضرت و تلاوت قرآن مجید از مهمترین خصایلی است که می بایست در تربیت کودکان مد نظر داشت.
وی افزود: زندگی پیامبر اکرم(ص) و سایر انبیاء سرمشق و الگوی خوبی برای زندگی ما می باشد و همه ما مسلمانها باید بیدار باشیم و نگذاریم دشمنان اسلام با القاء شبهات فرزندان و جوانان ما را گمراه سازند و باید به فکر آخرت خود و فرزندانمان باشیم و بدانیم که بسیاری از پدران و مادران به علت کوتاهی نسبت به فرزندان خود به جهنم می روند.
مولوی مکرمی ادامه داد: پیامبراکرم(ص) تاکید می نمایند که انسان باید از کوچکی به فکر تربیت صحیح و درست فرزندش باشد آنجا که می فرمایند، فرزندانتان را در سن هفت سالگی تعلیم نماز بدهید و در سن ده سالگی اگر کوتاهی نمود و نماز نخواند آن را به جهت ادب کردن بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست