امام جمعه شهرستان روانسر تاکید کرد؛
لزوم استحکام پل ارتباطی میان دستگاه قضا و شورای فتاوا
امام جمعه شهرستان روانسر با اشاره به ارتباط فتاوای شرعی با امر قضاوت بیان داشت: لازم است پل ارتباطی بین دستگاه قضا و شورای فتاوا مستحکم تر شده و این ارتباط محدود به مسائلی همچون ارث و میراث نباشد بلکه تمام مسائل فقهی و مذهبی را در بر گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  ماموستا محمد محمدی امام جمعه شهرستان روانسر در گفتگو با رابط خبری دفتر استان کرمانشاه با تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه اظهار داشت: خوشبختانه عملکرد دستگاه قضایی استان قابل قبول بوده و نسبت به گذشته شاهد رشد و بهبود وضعیت قضایی استان هستیم، لازم است در جهت خدمت بهینه به مردم و جذب محبت دل ها و انجام اصلاحات لازم تلاش مضاعف صورت گیرد.

ماموستا محمدی تصریح کرد: بدیهی است که اصلاحات باید از خود ما بعنوان علمای دینی و قضات محترم و حکام ذیربط آغاز شود، باید تلاش بیشتری در جهت مرتفع نمودن نارضایتی ارباب رجوع صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان روانسر در خصوص اقدامات موثر برای بهبود عملکرد دستگاه قضا ابراز داشت: خبرنگاران و اصحاب رسانه و هر فردی که جهت تامین امنیت و فساد زدایی تلاش می کنند باید در امان کامل قرار گیرند و مستوجب دریافت پاداش نیز باشند در مقابل، افرادی که در جهت ایجاد نا امنی و تزریق رعب و وحشت و همچنین تهمت پراکنی و شایعه پردازی بی اساس در جامعه گام بر می دارند مواخذه و بازخواست شوند.

این مسئول ادامه داد: لازم است رای صادره قضات محترم در ختم پرونده ها با توجه به حساسیت کاری با تحقیقات کامل و ارائه مستندات و مطابق با شرع مقدس و قانون وضع شده و همواره مقوله عدالت در صدر قرار گیرد و رای صادره تحت شعاع تبعیضات قرار نگیرد.

ماموستا محمدی با اشاره به لزوم شفافیت در خصوص رسیدگی به پرونده های قضایی خاطرنشان کرد: شفافیت و سلامت اداری زمینه ساز از بین بردن فساد بوده و باید این دو مقوله سرلوحه کار قضات قرار گیرد، در نتیجه لازم است دادگاه ها علنی برگزار شده و فارغ از جایگاه قدرت و ثروت، افراد به پای میز محاکمه کشیده شده و خط قرمزی در میان نباشد.

وی با اشاره به ارتباط فتاوای شرعی با امر قضاوت بیان داشت: لازم است پل ارتباطی بین دستگاه قضا و شورای فتاوا مستحکم تر شده و این ارتباط محدود به مسائلی همچون ارث و میراث نباشد بلکه تمام مسائل فقهی و مذهبی را در بر گیرد.

امام جمعه شهرستان روانسر عنوان داشت: با توجه به حساسیت و محدودیت هایی که در سایه تحریم های ظالمانه آمریکا و همچنین انتشار ویروس کرونا در جامعه بوجود آمده لازم است تا حد امکان تخفیف در مجازات و ارفاق اسلامی نسبت به کسانی که حاضر به جبران مافات و اصلاح هستند صورت گیرد.

این مسئول در پایان با قدردانی از تلاش ها و پیگیری های عادلانه رییس دستگاه قضا و کارکنان خستگی ناپذیر این قوه در سراسر کشور اظهار داشت: لازم است با تکریم ارباب رجوع در راستای خدمت صادقانه به مردم شریف ایران اسلامی سنگ تمام گذاشته و همچنین با چاره جویی در جهت رفع بیکاری جوانان و همچنین تسهیلات و تخفیفات شایسته در امر ازدواج و ریشه یابی گرایش جوانان به اعتیاد در راستای حل این مشکلات چاره اندیشی شده و اقدامات پیشگیرانه صورت پذیرد.

فهرست