شناسه خبر: 12618

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=12618

روحانی مهابادی مطرح کرد
لزوم اهتمام مسوولان در افزایش وحدت و همدلی مردم
روحانی مهابادی اظهار کرد: امروزه ایران به اتحاد و همدلی هرچه بیشتر نیازمند است و لازمه  افزایش اتحاد در میان آحاد مردم، اهتمام هرچه بیشتر مسوولان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا علی خالدی، از روحانیان مهاباد در همایش روحانیون مهاباد با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب گفت: امروزه ایران به اتحاد و همدلی هرچه بیشتر نیازمند است و لازمه  افزایش اتحاد در میان آحاد مردم، اهتمام هرچه بیشتر مسوولان است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نتیجه اتحاد و خروش و تقدیم خون تمام ادیان و اقوام ایرانی بوده است و استواری حال حاضر جمهوری اسلامی اایران با اتحاد و همدلی تمام ادیان و اقوام حادث شده است.

روحانی مهابادی افزود: تمام اقوام و ادیان باید بدون تبعیض و با عدالت مورد توجه قرار گیرند و برابری و عدالت از ویژگی‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

وی خاطرنشان کرد: احترام به حق و حقوق تمام ادیان و اقوام دست دشمنان را از ایران کوتاه کرده و اجرای عدالت زمینه ساز گسترش بستر همدلی و اتحاد در جامعه اسلامی ایران است.

ماموستا خالدی با اشاره به انقلابی بودن مردم مهاباد، تصریح کرد: اولین راهپیمایی‌ها و تحرکات علیه نظام فاسد ستم‌شاهی در آذربایجان‌غربی، توسط مردم انقلابی مهاباد انجام شد.امروزه علمای اهل سنت در تصمیمات دینی خود نیازمند اختیار عمل بیشتری بوده تا در راستای اتحاد و همدلی میان اهل تسنن و اهل تشیع خدایی نکرده اختلافی پیش نیاید.

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های اهل تسنن در دستگاه های دولتی و همچنین مسئولیت های مهم کشوری از سایر درخواست های اهل تسنن بوده که امیدواریم جنبه اجرایی بیشتری به خود گیرد.

روحانی مهابادی یادآور شد: هم اکنون وحدت و همدلی از اهم ملزومات در میان اقوام کشور بوده و باید سعی شود تمام اقدامات و اختیارات کشور بسیج شوند تا همدلی در میان ادیان و اقوام ایران ایجاد شود.

وی بیان کرد: گسترش تفرقه از اهداف دشمنان انقلاب اسلامی بوده و بعضا برخی مسوولان گاهی با کم کاری، سهوا موجب ایجاد برخی تفرقه ها در کشور می‌شوند که نیاز است مسوولان با هوشیاری خود، نقشه های شوم دشمنان را برلا کنند.

ماموستا خالدی با تاکید بر وظیفه مردم در افزایش اتحاد، عنوان کرد: مردم نیز در راستای همدلی وظیفه خطیری دارند و همدلی و اتحاد مردم و پشتیبانی از انقلاب، دشمنان را مایوس خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست