شناسه خبر: 10097

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10097

امام جمعه بوکان
لزوم جدی شمردن مسئله حجاب در جامعه اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی, ماموستا عباس احمدی باغ، امام جمعه اهل سنت بوکان، در خطبه‌های این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اظهار کرد: رعایت حجاب جامعه اسلامی را از فساد و فحشا دور می کند و برپایی دستورات الهی در جامعه اسلامی را سرعت می بخشد

وی با اشاره به آیه ۵۹ از سوره احزاب، ادامه داد: رعایت حجاب دژی محکم در برابر نگاه نامحرم بوده و رعایت حجاب در دین مبین اسلام بسیار توصیه شده است.

امام جمعه اهل سنت بوکان خاطرنشان کرد: دشمنان و معاندان اسلام سعی دارند که مردم مسلمان را از حجاب دور کنند ولی مومنان با هوشیاری و عمل به وظایف دینی خود، حیله های شوم دشمنان دین را برملا خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: هر جامعه ای برای استحکام و نظم، نیازمند تبیین قوانین بوده و شهروندان آن جامعه باید در چهارچوب این قوانین و مقررات به فعالیت بپردازند.

ماموستا احمدی باغ تصریح کرد: جامعه اسلامی نیز دارای یک قوانینی است که توسط پروردگار متعال به عنوان شرع و مبانی دینی تبیین شده و شهروندان مسلمان باید در قالب این تکالیف و وظایف شرعی در جامعه اسلامی فعالیت کنند.

وی با تاکید بر لزوم تربیت اسلامی فرزندان، بیان کرد: باید والدین در تربیت اسلامی فرزندان خود تلاش کنند زیرا یک جامعه سالم و اسلامی از یک خانواده سالم و اسلامی شروع می‌ شود.

امام جمعه اهل سنت بوکان افزود: بدون تردید بنیاد خانواده هرچقدر مستحکم باشد، امنیت، نظم و انسجام بیشتری در بطن جامعه اسلامی مشاهده خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست