امام جمعه بوکان:
لیله القدر شب قبول توبه و ثواب آن از هزار ماه بیشتر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از آذربایجان غربی، حاج ماموستا ملا عباس احمدی باغ، امام جمعه بوکان با اشاره به روز سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر در ۳ خرداد ۶۱ عنوان کرد؛ دشمنان انقلاب اسلامی از همان ابتدای شکل گیری انقلاب با برنامه ها و دسیسه های گوناوگون سعی بر شکست آن گرفتند.

وی افزود: دشمنان انقلاب صدام را علیه انقلاب با تمام توان تجهیز کردند و در ۳۱ شهریور ۵۸ به خاک مقدس جمهوری اسلامی حمله کردند.

وی تصریح کرد: دشمنان در ابتدای کار موفق به فتح خرمشهر شدند در نهایت و با وحدت و همدلی رزمندگان اسلام و مردم انقلابی ایران در نهایت و در ۳۱ شهریور ماه ۶۱ موفق به آزاد سازی خرمشهر شدند.

احمدی باغ با اشاره به روز جهانی قدس نیز تصریح کرد؛ ملت ایران نشان داده که همیشه حامی مظلومان جهان بوده و تمام توان از آنان دفاع کرده است.

وی خاطر نشان کرد: رژیم صیهونیستی نشان داده بزرگترین دشمن مظلومان جهان است پس بر همه ما فرض است که در اخرین جمعه ماه مبارک رمضان که توسط حضرت امام خمینی(ره) به عنوان روز قدس نام گذاری شده در صفوف به هم پیوسته در راهپیمایی این یوم الله بزرگ شرکت کنیم.

خطیب جمعه گفت: شبهای قدر شبهای مبارکی است و یکی از سوره های قرآن به این اسم است. خداوند می فرماید ما نازل کردیم قرآن را در شب لیله القدر و ماه رمضان ماهی است که قرآن در آن نازل شده است و تا قیامت هرکسی با توبه و استغفار در شب لیله القدر توبه کند خداوند توبه ی او را قبول و خیر ثواب آن از هزار ماه بیشتر است.

وی خاطر نشان کرد یکی از برکات دیگر شبهای قدر این است که ملائکه به اذن پروردگار به زمین می آیند و ما همنشین ملائک میشویم و ملائک تا اذان صبح با ما به عبادت پروردگار پرداخته و برای ما نیز از درگاه باری تعالی درخواست عفو و بخشش می کنند.

وی تصریح کرد شب قدر به راویت از صحابه که فرمودند: رسول الله (ص) ده روز آخر رمضان شبها را به عبادت پرداخته و نمی خوابیدند شب قدر در شبهای آخر ماه رمضان و به روایتی در شبهای فرد می باشد.

سخنران قبل ازخطبه های نماز جمعه این هفته فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بوکان در سخنانی با اشاره به سالگرد پیروزی عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر عنوان کرد؛ در زمان جنگ تمام کشورهای دنیا صدام را علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران تجهیز کردند تا به قول خود بتوانند ضربه ای به انقلاب بزنند.

سرهنگ پاسدار حسین جمشیدی تصریح کرد؛ ولی دشمنان توان ایمانی و وحدت

ملت انقلابی ایران را دست کم گرفته بودند که همین دو فاکتور مهم در کنار رهبری حضرت امام خمینی (ره) در نهایت سبب شکست دشمن در خرمشهر و دیگر عملیات های مهم جنگ شد.

وی ادامه داد؛ ملت ایران ۴۰ سال است که در مقابل تمام دسیسه های دشمنان انقلاب ایستادگی می کنند و بی شک نصرت الهی در این جنگ نابرابر اقتصادی نیز برای ملت ایران حاصل می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست