شناسه خبر: 60374

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=60374

مسئول امور شهرستان‌های مرکز بزرگ اسلامی
ماه رمضان، ماه تزکیه نفس و تهجد است
مسئول امور شهرستان‌های مرکز بزرگ اسلامی گفت: ماه مبارک رمضان، ماه تزکیه نفس و ماه بندگی خدای متعال و ماه تهجد و رسیدن به تقوای الهی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا ساعد موچشی در جمع کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج اظهار کرد: ماه رمضان ماه تزکیه و تقوا است، باید تلاش کنیم بهترین بهره را از این سفره رحمت الهی ببریم.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه تزکیه نفس و ماه بندگی خدای متعال و ماه تهجد است، گفت: ماه رمضان ماه انس با قرآن، ماه تقویت مواسات، ماه همدلی‌های مومنانه و ماه و ماه پیروزی های بزرگ اسلام است.

وی اظهار کرد: وجود همه ما از خداوند است و به سوی او بازخواهیم گشت و این جاده فقط یک مسیر خوشبختی و سعادت دارد، آن هم روش و سیره پیامبر مکرم اسلام است.

مسئول امور شهرستان‌های مرکز بزرگ اسلامی تصریح کرد: انسان بدون هدایت مانند حیوانات وحشی هستند. اگر پیامبران از سوی خداوند بر انسان‌ها فرستاده نمی شدند، همچنان در جهل و گمراهی بودند.

ماموستا ساعدموچشی با بیان اینکه انسان و تمام مخلوقات در جهان هستی تنها یک خالق دارند، گفت: باید برنامه‌های زندگی را به شیوه ای تعریف و پیش ببریم که راه رسیدن به خدا و دوری از گناهان باشد.

وی افزود: وحدت و دوری از تفرقه و رحم و مهربانی به همدیگر، از دستورات مهم دین اسلام است که باید همه خود را ملزم به اجرا و تقویت آن بدانیم.

مسئول امور شهرستان‌های مرکز بزرگ اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که به درجه محبت برسیم هرآنچه را برای خود می‌خواهیم برای برادر دینیمان نیز می خواهیم و در چنین شرایطی است که دینمان کامل شده است.

فهرست