امام جمعه اهل سنت تالش :
ماه رمضان بهترین فرصت برای بهره مندی از سرمایه های معنوی است
حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد محمدیه با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان ، گفت : امیدواریم از فضایل این ماه عزیز بهرمند باشیم و سرمایه ای معنوی برای یک سال آینده خود فراهم کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد محمدیه با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان ، گفت : امیدواریم از فضایل این ماه عزیز بهرمند باشیم و سرمایه ای معنوی برای یک سال آینده خود فراهم کنیم .

وی با اشاره به آیات و روایات ، گفت : زندگی در دنیا نوعی تجارت است و کسانی که در مسیر حق قدم نهاده اند ، واقف اند که لازمه‌ بهره بردن در این تجارت زندگی دنیایی ، پایبندی به تعهد و پیمانی است که انسان با خدای خود بسته است .

امام جمعه اهل سنت تالش با اشاره به تعهد و پیمان پیامبران الهی و همه انسان ها با خدا ، خاطر نشان کرد : خداوند در آیه ۸۱ سوره آل عمران لازمه سپردن مسئولیت در پیشگاه خداوند را تعهد و پیمان گرفتن عنوان می فرماید ، بنابر این هر جا که اهمیت کار بیشتر باشد پیمان گرفتن لازم است .

حجت الاسلام حسین خانی پور با اشاره به اینکه همه انبیا الهی داراى هدفى مشترک هستند ، اظهار داشت : خداوند می فرماید هر جا کار سخت باشد پیمان گرفتن لازم است ، لذا از همه‌ى انبیا پیمان گرفته شده است زیرا وظیفه و تکلیف انبیا بسیار سخت و برای انسان ها سرنوشت ساز است .

وی با تاکید بر اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای بهره مندی از سرمایه های معنوی است ، ادامه داد : ماه مبارک رمضان فزصتی برای تجدید عهد و پیمانی با خالق یکتا است و ما این عهد و پیمان را از پیامبر خود حضرت محمد مصطفی (ص) و همه پیامبران الهی دریافت کرده ایم .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه شهرستان تالش بیان داشت : خداوند از ما می خواهد که به عهد و امانت خود وفادار باشیم و آنگاه که مورد امتحان قرار می گیریم اگر لغزش نداشته باشیم محبوب خداوند خواهیم بود .

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه گاهی انسان از پیمانی که با خدای خود بسته است غافل می شود ، گفت : رهایی از همه بدبختی ها ، جدایی از کج روی هاست و کسی که بر عهد خود با خداوند متعال استقامت کند ، سعادت مند خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست