شناسه خبر: 3906

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3906

امام جمعه سنندج:
ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه از گناهان است
امام جمعه سنندج گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه، استغفار و پاک شدن از گناهان است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، با گرامیداشت سالروز شهادت استاد مطهری و تبریک روز معلم به همه معلمان و استادان اظهار کرد: این خدمت‌گزاران واقعی و تلاشگر همواره امانت سنگین و رسالت خطیری بر عهده دارند و باید در جهت علم‌آموزی به دانش‌آموزان و امر تربیت آنها بر اساس آئین دینی اسلامی گام بردارند.
وی خاطرنشان کرد: دست اندرکاران کشور باید در راستای کم کردن مشکلات و بر طرف نمودن آنها تلاش کنند.
خطیب نماز جمعه سنندج در ادامه به تعدادی از وقایع و اتفاقاتی که در ماه شعبان به وقوع پیوسته اشاره کرد و گفت: تغییر قبله از بیت‌المقدس به کعبه، شق‌القمر، فتح دمشق، فتح هند توسط قاسم بن محمد از جمله اتفافات در این ایام بود.
ماموستا خدایی با بیان اینکه ماه شعبان یکی از عزیزترین ماه‌های مبارک اسلامی و یادآور رویدادها و خاطره‌های بزرگ و فرصتی برای آماده شدن برای ماه ضیافت الهی که همان ماه رمضان است.
وی در ادامه خطبه به فلسفه زکات اموال و دارایی اشاره کرد و گفت: پرداخت زکات در سال دوم هجری بر مسلمانان واجب شد یعنی اول سر فطره ماه رمضان بعد زکات مال واجب شد.
وی از زکات به عنوان یکی از واجبات دینی نام برد و گفت: برقراری عدالت اجتماعی ثمره پرداخت زکات در جامعه اسلامی است.
خطیب جمعه سنندج در ادامه از وحدت و همدلی به عنوان مهم‌ترین مولفه‌ها و ثروت‌های جوامع اسلامی نام برد و اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای توبه، استغفار و پاک شدن از گناهان است.
وی وحدت در آغاز و پایان ماه رمضان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همه ما با تلاوت قرآن و پیروی از دستورات قرآن، توبه از گناهان و راز و نیاز روزه دار و اعمال نیک و حسنات از این ماه به خوبی استفاده کنیم
امام جمعه سنندج در پایان با دعوت از همه مسلمانان شیعه و سنی به وحدت و یکدلی خاطرنشان کرد: امیدوارم همواره پشتیبان یکدیگر باشیم و از مسائل احساسی و اختلاف دوری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست