شیخ مسعود راهبر:
ماه رمضان حلقه اتصال امت اسلامی در مسئله همگرایی و وحدت مسلمانان است
امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: رمضان دارای برکاتی نظیر همگرایی و وحدت امت اسلامی است؛ همگان با اطاعت و فرمانبری از دستورات الهی سعی در کسب رضایت الهی دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک) در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان؛ ماه صبر ، استقامت ، بندگی و عبادت به امت اسلامی و خصوصا ملت شریف ایران، بیان نمود: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: « شهر الرمضان الذی انزل فیه القرآن»؛در اهمیت این ماه مبارک همان بس که خداوند متعال نام این ماه را در قرآن ذکر کرده است.

وی افزود: قانون اساسی مسلمانان، کتاب جاویدان امت اسلامی و بشر در این ماه نازل شده است؛ ماه مبارک رمضان هم بهار قرآن و هم تجلی دادن دل های انسان ها از گناه و معصیت است.

امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، اذعان داشت: فلذا این ماه کریم و عظیم اهمیت ویژه ای در بین ماه های دیگر دارد؛ همگان بدانند که این ماه از محوریت های حلقه اتصال وحدت امت اسلامی است، زیرا روزه گرفتن یکی ارکان مهم اسلام محسوب می شود و هیچ تفاوتی در روزه داری میان فرق وجود ندارد.

وی ادامه داد: نقطه قوتی در میان امت اسلامی و تعمیق قلوب آنان نسبت به یکدیگر وجود دارد؛ باید به دستورات الهی چنگ زده و به قرآن کریم متمسک شویم و با شب زنده داری و نماز ، احیاء و اعتکاف در این ماه بزرگ نقش مهمی را ایفا کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: روزه داری در این ماه دارای برکاتی است که انسان را از گناهان و لذایذ دنیوی به مانند آشامیدن ، خوردن و دیگر مسائل لذت بخش درجهت اطاعات و فرمانبری از خدای سبحان دور می دارد؛ امیدواریم با پایان این ماه شاهد رفع و دفع  ویروس منحوس کرونا از بلاد مسلمین و مردم عالم باشیم.

فهرست