معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
ماه رمضان رزمایش بزرگ دینی و نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان است/دشمنان با تمام توان دنبال شکستن شکوه اتحاد مسلمانان هستند
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور از ماه رمضان به عنوان یک رزمایش بزرگ دینی و نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان نام برد و افزود: دشمنان با تمام توان در تلاش هستند این اتحاد را به هم بزنند و در برخی موارد به دنبال شکستن شکوه این اتحاد به دست خود مسلمانان هستند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام مهدی حیدری‌کبیر در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های استان، اظهار کرد: فعالان رسانه‌ای جزو ارتش نرم خط مقدم جبهه فرهنگی هستند و حضور فعال شما در عرصه‌های فرهنگی چشم دشمن را کور کرده است.
وی خاطرنشان کرد: وجود خبرنگاران ارزشی، انقلابی و ولایت‌مدار در کشور ما موجب خشم دشمنان شده است که باید خدا را به واسطه وجود چنین نیروهای ارزشی شاکر باشیم.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با ارائه گزارشی از اقدامات مرکز در حوزه معاونت فرهنگی افزود: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ روحانی و یک‌هزار طلبه و ۱۴۰ استاد را به لحاظ علمی و آموزشی حمایت می‌کند.
وی تصریح کرد: قریب به ۱۰۰ نفر ائمه جمعه در حال حاضر در استان فعالیت دارند که زیرپوشش خدمات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور هستند.
وی با بیان اینکه در خلال برنامه‌های کلان فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور یک سری برنامه‌ ویژه‌ دارد که در ایام مختلف از جمله ماه رمضان اجرا می‌کند، اذعان داشت: کارگاه سبک زندگی اسلامی با موضوع خانواده شاد و آرام از دیدگاه قرآن که خیلی مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت از برنامه‌هایی بود که در استان برگزار شد.
وی عنوان کرد: برگزاری کلاس‌های احکام ویژه خواهران طلاب از دیگر اقداماتی است که در راستای ارتقای علمی طلاب زیرپوشش مرکز برگزار شده است.
به گفته معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، در حال حاضر یک ششم نیروهای مرکز بزرگ اسلامی کردستان خواهر هستند و توجه به برنامه‌های ویژه برای این قشر به صورت ویژه مد نظر قرار گرفته و به صورت مستمر برگزار می‌شود.
حیدری‌کبیر از برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه خواهران، مسابقه خوانی ویژه ائمه جمعه و حفظ قرآن با محوریت سوره جمعه و منافقون ویژه همکاران خبر داد و گفت:‌ نگاه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ماه رمضان به همه جامعه مخاطب است و برگزاری محافل انس با قرآن در تمام شعبات این مرکز در کل استان همراه با ضیافت در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: مراسم انس با قرآن ویژه همکاران به صورت مستمر قبل از وقت اداری برگزار و روزانه یک جزء از قرآن کریم تلاوت می‌شود.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: مسابقه عکاسی با عنوان «ماه در قاب» یکی دیگر از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در ماه رمضان است که شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را برای شرکت در جشنواره به دبیرخانه ارسال کنند.
حیدری‌کبیر اذعان داشت: متاسفانه برخی از مساجد در سطح استان خالی از روحانی است که این مساجد شناسایی شده و سعی شده در این ماه مبارک برای همه آنها روحانی اعزام شود.
وی گفت: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان در جهان روزه هستند و این یک رزمایش معنوی در دنیا است که هیچ مکتبی نمی‌تواند چنین رزمایشی را برگزار کند.
وی از ماه رمضان به عنوان یک رزمایش بزرگ دینی و نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان نام برد و افزود: دشمنان با تمام توان در تلاش هستند این اتحاد را به هم بزنند و در برخی موارد به دنبال شکوه این اتحاد به دست خود مسلمانان هستند.
معاون فرهنگی امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان کرد: نماز عید فطر یکی از بسترهایی است که دشمنان سعی دارند از آن برای ایجاد شکاف در بین مسلمانان استفاده کنند که همه باید مواظب این هجمه و ترفند دشمنان باشیم.
حیدری‌کبیر عنوان کرد: برای همگرایی در عید فطر که نماد وحدت مسلمانان است، نشست همفکری با ائمه جمعه استان در خصوص بررسی استهلال از نظر علمی و فقهی برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: در اکثر ادارات ائمه جماعت حضور دارند، اما متاسفانه برخی از ادارات استقبال چندانی نمی‌کنند و حاضر به پرداخت حق قدم به روحانیون نیستند.
حیدری‌کبیر اضافه کرد: هر اداره‌ای اعلام نیاز کند مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ظرفیت کافی برای معرفی ائمه جمعه به تمام ادارات را دارد.
وی به اهمیت حضور ائمه جمعه در مدارس گفت: امسال آموزش پرورش با این توجیه که اعتبار کافی ندارند ۳۰ درصد ظرفیت ائمه جمعه را که در سطح مدارس فعالیت می‌کردند کاهش دادند.
وی تصریح کرد: حضور ائمه جمعه در مدارس با توجه به اینکه شکل‌گیری شخصیت انسان در سنین کم صورت می‌گیرد از اهمیت زیادی برخوردار بوده که انتظار می‌رود آموزش و پرورش نسبت به این مهم حساسیت داشته باشد.
معاون فرهنگی امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: مدیران و معاونین باید به موضوع نماز اهمیت بدهند تا این فرهنگ در بین دانش‌آموزان نیز نهادینه شود.
حیدری‌کبیر از تشکیل کمیته دانش آموزی و دانشجویی خبر داد و گفت: راه‌اندازی شبکه دانش‌آموزی استان زیر نظر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است.
وی تصریح کرد: دانش‌آموزان در عرصه‌های مختلف شناسایی و این دانش‌آموزان براساس توانایی که دارند در قالب این شبکه‌ها در راستای تولیدمحتوا در فضای مجازی و غیره برای مقابله با تهدیدات دشمنان استفاده می‌شود.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: اعلام عمومی عید از شئون حاکمیت است و هیچ کس نمی‌تواند در بحث عید فطر اعلام عمومی کند.
به گفته وی، در قالب کمیته‌ای زیر معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، برخی از ائمه جمعه و جماعات که به دلایل مختلف از جمله کهولت و بازنشستگی فعالیت نمی‌کنند، افراد توانمند شناسایی می‌شوند.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: در شهر ۲۸ نماز جمعه برگزار می‌شود اما آنچه مورد نظر ماست نه تعطیلی و نه تکثیر نمازهای جمعه‌ است، بلکه عمل بر فقه امام شافعی در خصوص برگزاری نمازهای جمعه است.
وی اضافه کرد: به خاطر اینکه بدون دلیل نمازهای جمعه‌ را تکثیر و تعطیل کنیم، قریب به یک سال است شورای افتا این کار را پیگیری می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست