شناسه خبر: 5404

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5404

رئیس دفتـر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت شمال کشور:
ماه رمضان فرصت مناسبی برای تدبر در آیات قرآن کریم است
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه، ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای تدبر در آیات قرآن کریم بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه به مناسبت ماه مبارک رمضان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تلاوت، قرائت و تدبر در قرآن همواره با ارزش بوده و دارای پاداش عظیم می باشد، اما در ماه مبارک رمضان این اجر و پاداش چندین برابر می‌شود.

وی درباره ارزش و اهمیت انس با قرآن برای آمادگی بیشتر ورود به ماه رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان، تنها ماه قمرى است که نام آن در قرآن آمده است و این ماه در روایات اسلامى ماه خدا و میهمانى امت پیامبر اکرم(ص) و ماه رحمت و برکت خوانده شده است.

رئیس دفتـر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان با کاستن از دلبستگی‌های دنیایی به خدا نزدیک‌تر می‌شویم، عنوان کرد: ماه رمضان فرصت بسیار خوبی برای خودسازی است و اگر از ماه رمضان بخواهیم بخوبی بهره برداری کنیم باید ابتدا نسبت به آن معرفت پیدا کنیم و به خوبی آن را بشناسیم؛ زیرا هر قدر شناخت ما عمیق تر و گسترده تر باشد بهره بردای ما بیشتر می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه تصریح نمود: برکت ماه رمضان به خاطر نزول قرآن و هم چنین شب قدر است که قرآن در آن شب مبارک نازل شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید در این ماه با توکل بر خداوند از معرفت آن بهره ببریم، عنوان کرد: در واقع اگر فرصت استفاده از این ماه مبارک را فراهم نکنیم خودمان را از نعمات و رحمت الهی محروم می‌کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با تأکید بر اینکه باید مرزهای عدالت را در گفتار و کردار رعایت کنیم و مفاهیم قرآن کریم را در بخش‌های مختلف زندگی خود پیاده کنیم، بیان کرد: در ماه مبارک رمضان باید بیشتر در قرآن تأمل کنیم و سعی کنیم پیام‌های قرآن را در مسائل فکری، عملی و همه ابعاد زندگی پیاده کنیم.

وی اظهار کرد: ماه رمضان فضایی را در جامعه ایجاد می‌کند که همه اقشار مردم در یک شرایط معنوی خاص قرار گرفته و تلاش می‌کنند در انجام امورات خیر از یکدیگر سبقت بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست