شناسه خبر: 3904

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3904

امام جمعه اهل سنت قروه:
ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح انسان است
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح از بخل و حسادت و دیگر اعمال رذیله است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک روز و هفته معلم اظهار کرد: روز معلم روز مقدسی است چرا که معلمین بزرگترین قشر را در جامعه تشکیل می‌دهند و در رشد و پیشرفت فرهنگ و دستیابی به فناوری بیشترین تاثیر را در جامعه ایجاد می‌کند.
وی تصریح کرد:‌ می‌طلبد که فرهنگیان جامعه امروزه با توجه به هجمه‌های فرهنگی که علیه نوجوانان و جوانان ما می‌شود با آگاهی هرچه بیشتر در راستای تعلیم و تربیت و آگاه‌سازی دانش‌آموزان قدم بردارند.
امام جمعه اهل سنت قروه در ادامه به اعدام ۳۷ شهروند عربستانی که از فعالین حقوق بشر بودند اشاره کرد و گفت: اینگونه رفتار دولت‌های اسلامی علی‌الخصوص حکومت آل‌سعود عملی نابخردانه است که هیچ سودی برای آنان ندارد و فقط موجب شاد شدن دشمنان اسلام می‌شود.
ماموستا نوری در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: خداوند متعال در سوره مبارکه بقره آیه ۱۸۵ می‌فرمایند: «ماه رمضان ماهی است که در آن قرآن بر قلب نازنین پیامبر (ص) نازل گشته و این قرآن وسیله هدایت برای انسان‌هاست و بیان کننده وقایع حق و باطل است و هرکدام از شما که توانایی آنرا داشت این ماه را روزه بگیرد و اگر نتوانست درماه‌های بعد از آن روزه را قضا نماید چراکه خداوند نمی‌خواهد که شما را در مشقت و سختی قرار دهد.
وی بیان کرد: ماه رمضان ماه رحمت و برکت است و در این ماه تمامی بندگان مورد غفران و بخشش الهی قرار می‌گیرند و فضیلت‌های این ماه که درب‌های جهنم بسته و دسته‌های شیاطین به زنجیر کشیده می‌شوند.
وی افزود: حضرت رسول (ص) می‌فرمایند اگر انسان مومنی این ماه را از روی اخلاص روزه بگیرد و نماز بخواند خداوند گناهان صغیره یک سال گذشته او را مورد عفو و بخشش قرار می‌دهد و از دیگر فضلیت‌های این ماه به وجود شب قدر که عبادت در آن هزار مرتبه بالاتر از دیگر شب‌ها است.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه تزکیه قلوب و تطهیر روح از بخل و حسادت و دیگر اعمال رذیله است و این ماه غنیمتی است مه خداوند متعال آن را فقط برای امت پامیر اکرم (ص) قرار داده است.
ماموستا نوری تصریح کرد: متاسفانه همه ساله در ابتدا و انتهای ماه مبارک رمضان ناهماهنگی‌هایی از جانب برخی دول اسلامی به وجود می‌آید که موجب می‌شود مسلمین در ابتدا این ماه دچار اختلاف و تفرقه می‌شود و در هر شهری هرکس به صورتی شروع به روزه گرفتن و یا عید نمودن نماید.
وی خاطرنشان کرد: می‌طلبد تمامی مسلمانان در این مورد وحدت داشته باشند و مطابق فرموده احادیث پیامبر(ص) که در این زمینه وارد آمده عمل نمایند چراکه حضرت رسول (ص) می‌فرمایند با رویت هلال ماه روزه گرفتن را آغاز نمایید و با رویت هلال ماه عید فطر را اعلام نمایید.
ماموستا نوری از نمازگزاران درخواست کرد که در این زمینه دقت لازم را داشته باشند و برای ابتدا ماه رمضان دچار تفرقه نگردند و تنها از طریق رسانه‌های جمعی و اعلام حاکمیت اسلامی ایران ماه مبارک رمضان را آغاز نمایند و از خود رای بودن دوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست