شناسه خبر: 5386

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5386

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم :
ماه رمضان ماه غم خواری از فقرا و نیازمندان است
حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم ، با بیان احادیث و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره فضیلت ماه مبارک رمضان ، گفت : ماه رمضان ماه غم خواری از فقرا و نیازمندان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم ، با بیان احادیث و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره فضیلت ماه مبارک رمضان ، گفت : ماه رمضان ماه غم خواری از فقرا و نیازمندان است .

وی با بیان اینکه ماه رمضان سرشار از خیر و برکات برای بندگان است ، افزود : در روایات متعدد آمده است که اجر و ثواب اعمال نیک و پسندیده و هم چنین طاعات و عبادات در این ماه عزیز نسبت به سایر ماه ها بیشتر است و خداوند متعال در این ماه روزه را برای ما فرض نموده است تا نهایت بهره را برده باشیم .

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای وارده سرا ماه رمضان را ماه تمرین صبر و شکیبایی برای مومنان عنوان کرد و اظهار داشت : ماه رمضان ماه صبر و ماه غم خواری از نیازمندان است و صبر و شکیبایی در این ماه ، مقام و منزلت انسان را نزد خداوند متعال بالا خواهد برد و احسانات در این ماه موجب بخشش گناهان می شود .

وی با تاکید بر اینکه شب زنده داری و طاعات و عبادات در ماه مهمانی خدا انسان را از آتش جهنم نجات می دهد ، خاطر نشان کرد : روز ‌ها و شب ‌های ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای ارتباط با خالق هستی و درخواست از درگاه اوست .

حجت الاسلام علی پورمحمدی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت انجام فرایض دینی در جامعه مطلوب نیست ، ماه رمضان را ماه انس و الفت با خدا دانست و گفت : تلاوت قرآن ، ذکر خداوند و یاری نیازمندان از جمله اعمال نیکی است که در این ماه می توانیم از ثمرات آن بهره مند شویم .

وی ماه رمضان را ماه نزول قرآن عنوان کرد و ادامه داد : علاوه بر قرآن کریم ، کتب آسمانی سایر پیامبران الهی نیز در این ماه نازل شده است و این نشان از اهمیت و ارزش این ماه دارد .

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر تلاوت قرآن در این ایام ، گفت : اگر انسان در زندگی روزمره اش از قرآن بهره بگیرد ، بر همه مشکلات و پیچ و خم های زندگی چیره خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست