شناسه خبر: 3105

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3105

امام جمعه موقت اهل سنت خارگ؛
ماه شعبان ماه رحمت و مغفرت است
شیخ جمات مژده: ملکی در شب‌ها و روزهای ماه شعبان ندا می‌دهد که آیا کسی طالب رحمت خداوند است که خداوند رحمت خودش را شامل او بگرداند؟ این ایام و این شب‌ها غنیمت بدانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ جمات مژده امام‌جمعه موقت اهل سنت خارگ در خطبه‌های نماز جمعه گفت: ماه مبارک شعبان درهای برکات الهی باز است و نوید رسیدن ماه مبارک رمضان به ما می‌رسد خودمان را باید آماده کنیم تا به پیشواز ماه رمضان برویم.
وی با بیان اینکه در این ماه نیز سفره گسترده خداوند مفروش است، افزود: ملکی در شب‌ها و روزهای ماه شعبان ندا می‌دهد که آیا کسی طالب رحمت خداوند است که خداوند رحمت خودش را شامل او بگرداند؟ آیا استغفار کننده‌ای هست که خداوند او را در این ماه مورد مغفرت قرار دهد؟ آیا کسی طالب رزق و رزی حلال است که خداوند متعال از خزانه بی‌حدوحصر خودش او را رزق روزی حلال بخشد.
خطیب جمع با اشاره به روایات و احادیث عنوان کرد: حضرت عایشه صدیقه رضی الله عنها بیشتر این ماه را روزه می‌گرفته است و ایشان می‌فرماید من دیدم که رسول‌الله (ص) نیمه‌شب بیدار شد و سرش بر سجده بود و آنقدر سجده‌اش طولانی بود که من تصور ‌کردم از او قبض روح شده، وقتی نزدیک ایشان آمدم دیدم که در سجده گریه می‌کند و دعا می‌کند. وقتی سر مبارکش را از سجاده بلند کرد فرمود: عایشه میدانی امشب چه شبی است؟ گفتم خدا و رسول او می‌داند و ایشان فرمود: امشب نیمه شعبان است که خداوند مستغفرین را مورد مغفرت قرار می‌دهد، آنهایی که طالب رحمت خداوند هستند خداوند به آنها هم ترحم می‌کند.
شیخ جمات مژده با بیان اینکه رزق و روزی تقسیم شده است ولی سعی و تلاش برای به دست آوردن آن لازم است، اظهار کرد: خداوند در همین رزق و روزی برکت می‌دهد خداوند متعال متکفل روزی هر انسان است.
وی تأکید کرد: خداوند متعال ضامن رزق و روزی طیور و پرندگان و جانوران ماهیان بحر و مورچگان شده است و ما انسان‌ها باید پیوسته طالب رزق و روزی حلال باشیم و روزی خود را در مال حرام جستجو نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست