امام جمعه اهل سنت بيرجند:
ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی، تجدید ایمان، تمرین برای رسیدن به کمال بندگی و ماه انقلاب در روح و جسم است
مولوي غلام حيدر فاروقي گفت: ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت است تا دست از گناه برداریم و از لحظات پر بار و فیوضات الهی و نزول رحمت الهی بهره ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی غلام حیدر فاروقی، امام جمعه اهل سنت و مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند در خطبه های این هفته اظهار داشت: ماه مبارک رمضان، ماه صبر و شکیبایی است. انسان در تمام مراحل عمرش در برابر مشکلات و مصیبت ها نیاز به صبر و شکیبایی دارد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند در این رابطه افزود: سالی یک مرتبه کلاس یک ماهه ای بنام ماه مبارک رمضان برگزار می شود که مسلمانان در این کلاس درس های زیادی می آموزند، یکی از آن درس ها صبر و شکیبایی است.

وی افزود: صبر آن چنان عبادت بزرگی است که پیامبر(ص) می فرمایند، ثواب صبر و شکیبایی در برابر مشکلات پاداش بهشت را دارد.

خطیب جمعه اهل سنت بیرجند ادامه داد: ماه مبارک رمضان، ماه همدردی انسان ها به یکدیگر است. انسان ها از حال فقرا و نیازمندان آگاهی پیدا می کنند. ماه مبارک رمضان، ماهی است که در این ماه روزی مسلمانان زیاد می شود. پیامبر(ص)می فرماید، کسی که در این ماه به روزه داری افطاری می دهد، خداوند در برابر این افطاری گناهان این شخص را می بخشد.

مولوی فاروقی در ادامه ویژگی های ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن است. ماهی است که قرآن در این ماه نازل شده است. قرآن کتابی است که هادی و راهنمای همه انسان ها در مسیر زندگی است. ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا است. خداوند متعال برای مهمان های روزه دارش، در این ماه تسهیلاتی را فراهم کرده است.

وی افزود: پیامبر(ص) می فرماید، هنگامی که ماه رمضان فرا برسد، درهای بهشت به سوی بندگان روزه دار باز می شود و درهای جهنم بسته می شود و شیطان های سرکش که همیشه در صدد فریب مومنین هستند به زنجیر کشیده می شوند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه خودسازی، تجدید ایمان، تمرین برای رسیدن به کمال بندگی و ماه انقلاب در روح و جسم است. ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت است تا دست از گناه برداریم و از لحظات پر بار و فیوضات الهی و نزول رحمت الهی بهره ببریم. ماه مبارک رمضان، بهترین فرصت است برای جبران کوتاهی هایی که ما در ۱۱ ماه گذشته انجام داده ایم، پیروی از هوا و خواهشات نفسانی، ترک نماز، غیبت و … که  در این ماه با توبه کردن، تلاوت قرآن و نماز شب جبران کنیم.

مولوی فاروقی ادامه داد: ماه مبارک رمضان، ماه آماده شدن سفری است که همه ما در پیش داریم. مسلمان و غیرمسلمان یقین دارد که روزی مرگ فرا می رسد و حساب و کتابی است و لذا باید توشه و عملی داشته باشد.

مدیر حوزه علمیه الصدیق بیرجند خاطر نشان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه فراهم کردن توشه برای آخرت است. ماه مبارک رمضان، ماه جهاد با نفس است. چهار چیز است که انسان ها را از خدا دور میکند. نفس، شیطان، حب و محبت دنیا و مخلوقات خناس، کسانی که انسانها را به فساد و گمراهی می کشانند.

وی افزود: جهاد با نفس نیاز به محاسبه نفس دارد. ماه مبارک رمضان، ماه تزکیه است. هدف همه عبادات تزکیه نفس است تا ما انسان های متقی شویم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست