امام جمعه اهل سنت پارسیان:
ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن است و تلاوت و تدبر و تعقل در قرآن برای همه مسلمانان یک فرصت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، حاج شیخ احمد خنجی، امام جمعه پارسیان در خطبه های جمعه این هفته ضمن سپاس و شکرگزاری از الله متعال بواسطه توفیق حضور در ماه مبارک و پر فیض و برکت رمضان به همه مسلمانان، به بیان فضایل و فرصت های این ماه پرداخت:

وی گفت: ماه مبارک رمضان برای ما مسلمانان غنیمت است چرا که خداوند در این ماه بشارت های زیادی به ما مسلمانان داده است که اگر بتوانیم از آن استفاده نماییم پاداش های عظیمی در انتظارمان خواهد بود.

یکی از فضایل ماه مبارک رمضان که خداوند آن را ترسیم نموده است اینست که در این ماه مبارک قرآن کریم بر رسول الله (ص) نازل گردیده و ارتباط عالم غیب با دنیای خاکی از طریق وحی بر رسول رحمت برقرار گردیده است.

ماه مبارک رمضان ماه بهار قرآن است و تلاوت و تدبر و تعقل در قرآن برای همه مسلمانان یک فرصت است که باید آنرا غنیمت شمرد.

رسول الله (ص) می فرماید: “کسی که ماه مبارک رمضان را از روی ایمان و با تمام وجود روزه بگیرد خداوند همه گناهان گذشته او را می بخشد”

رسول الله (ص) می فرماید: اگر کسی بدون عذر موجه روزی از روزهای ماه مبارک رمضان را روزه نداشته باشد اگر سالها به جای آن روز روزه بگیرد باز هم ارزش آن یک روز را نخواهند داشت. همچنین رسول الله (ص) می فرماید ” الصوم جُنَّه” یعنی روزه سپر است در برابر یک روزه دار از افتادن در آتش دوزخ.

وی در پایان همه را به حضور به موقع در نمازها و اجرای سنت ها و حضور در مساجد و مجالس قرآن خوانی توصیه فرمودند و تاکید نمودند که ان شاالله همه بتوانند از فرصت ها و موهبت های این ماه پرخیر و برکت نهایت استفاده را ببرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست