شناسه خبر: 81399

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=81399

ماکرون، حمایت از هتاکی و بازی غیرعقلانی با آتش؛
ماکرون با حمایت از توهین کنندگان و هتاکان به مقدسات اسلامی به صورت کاملاْ‌غیرعقلانی با آتشی بازی می کند که با شعله ور شدن آن هستی او را می سوزاند.

انتشار کاریکاتور موهن در یک نشریه فرانسوی در هفته های گذشته و سخنان نابخردانه ماکرون در حمایت از این اقدام به بهانه آزادی بیان باعث جریحه دار شدن احساسات و عواطف برخاسته از ارزش های الهی – انسانی مسلمانان، پیروان راستین انبیاء الهی و آزادی خواهان عالم شده است.

اگرچه مسلمانان و موحدان جهان یکصدا با سران بی خرد فرانسه مقابله می کنند، اما همه ی آزادی خواهان عالم خباثت های این افراد بی مقدار را دلیلی بر ارزش ستیزی آن ها می دانند. سران متکبر غرب به دنبال این هستند تا با ادامه اعمال منحوس خود، هتاکی به مقدسات عادی شود تا به خیال خام خود اهمیت ارزش ها را از بین ببرند و تفکرات و آرمان های اسلامی را منزوی و در سایه فراموشی قرار دهند، آن ها در تفکرات شیطانی خود چنین می پندارند با این اقدامات خباثت آمیز، موانع تحقق اهداف شیطانی آن خداستیزان برطرف می شود، زیرا درک کرده اند که اسلام، ایمان و غیرت مسلمانان در همیشه تاریخ در برابر طواغیت و مستکبران ایستادگی و مقاومت کرده و خواهد کرد.

علاوه بر خوی استکباری طواغیت و مستکبران غربی، به دلیل اینکه امروزه آن ها با موج اعتراض ها علیه تبعیض نژادی و بی عدالتی روبرو هستند می توان گفت که اهداف اسلام ستیزی و هتاکی آن ها به مقدسات اسلام از جمله اقدام سخیف و نفرت برانگیز نشریه صهیونیستی – فرانسوی شارلی ابدو، اقدام موهنانه کاریکاتوریسم معدوم فرانسوی و مواضع نابخردانه ماکرون در حمایت از آن اقدامات موهن برای منحرف کردن اذهان عمومی از واقعیت های غیرقابل تحمل در غرب برای ملت های جهان از جمله مردم غرب و رو در رو کردن مردم غرب با مسلمانان است.

ارزش ستیزان حاکم بر کشورهای غربی و جریان های صهیونیستی مسلط بر سرنوشت مردم در کشورهای غربی از جمله فرانسه گمان می کنند که با این گردبادهای ساختگی می توانند واقعیت های تلخ حاکم بر کشورهای غربی را تغییر دهند، صحنه گردانان و آمران هتاکی تصور می کنند با این اهانت ها می توانند با ورود برخی از تکفیری های دست پرورده خود به میدان درگیری با مردم غرب، پرچم اسلام گرایی واقعی و حمایت عالمانه و مسئولانه از ارزش های معنوی را از مسلمانان آگاه و متعهد گرفته و جریان های افراطی و تکفیری را جایگزین مسلمانان دلباخته قرآن و پیامبر اعظم (ص) کنند.

ظاهراْ صحنه گردانان گردباد ساختگی اهانت به مقدسات اسلامی فراموش کرده اند سرنوشت فیلم ساز هلندی توهین کننده به اسلام در سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۳) که توسط یک جوان ۲۷ ساله مراکشی به سزای اعمالش رسید می تواند در انتظار آن ها هم باشد.

آن ها مگر می توانند خشم دنیای اسلام و افکار عمومی جهان را علیه اهانت کنندگان به اسلام در حادثه توهین کاریکاتوریستی علیه پیامبر اعظم(ص) در سال ۲۰۰۵ (۱۳۸۴)  ، اهانت به قرآن توسط فیلم ساز هلندی در سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) ، قرآن سوزی افراطی گرایان آمریکا در سال ۲۰۱۰ (۱۳۸۹) ، انتشار کاریکاتور اهانت آمیز نسبت به پیامبر اعظم(ص)‌ توسط مجله صهیونیستی – فرانسوی شارلی ابدو در سال  ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) که منجر به حمله به آن مجله و قتل ۱۲نفر از جمله کاریکاتوریست اهانت کننده شد و… را فراموش کنند؟

در تازه ترین اقدام جریان اسلام ستیزانه که مجله شارلی ابدو به بازنشر کاریکاتورهای موهن خود، فریب خورده دیگری در نوشتار خود این اقدام را متعلق به تاریخ دانست! ماکرون نابخردانه و مغرور نیز مقابله با آن اقدامات را مغایر با آزادی قلمداد کرد، خشم دنیای اسلام برانگیخته شده است. این خشم مقدس علیه کینه شیطانی و دیوصفتانه مستکبران و گروه های بی منطق و عقل ستیز که در سایه ترس و انفعال در مقابل امواج اسلام خواهی به جنگ با روشنایی و ارزش های الهی – انسانی آمده اند می تواند بنیاد سست اسلام ستیزان را منهدم کند.

با قطع و یقین می توان گفت اقدامات ضداسلامی و دیوانه وار اهانت کنندگان به مقدسات اسلامی در بستر یک محاسبه غیرعقلانی صهیونیستی شکل گرفته و آن ها برای مقابله با ظهور تمدن اسلامی به چنین بازی خطرناکی وارد شده اند، اما غافل از آنکه مسلمانان عالم و پیروان واقعی ادیان الهی و جامعه بشری آزادی خواه در مقابل اسلام هراسی و اسلام ستیزی آن ها هرگز کوتاه نیامده و با اراده قوی تر و عزم راسخ تر به ترویج و تعمیق معارف قرآنی و پرچمدار همه جانبه ارزش های الهی – انسانی همیشه تاریخ یعنی پیامبر اعظم(ص) خواهد پرداخت، زیرا نور پرفروغ قرآن و شکوه عظمت بی نظیر پیامبر اعظم(ص) در جایگاه رفیعی قرار دارد که با روح و روان و قلب همه شیفتگان حقیقت به ویژه مسلمانان عالم گره خورده است.

هتاکان متحجر و نابخرد گویا به این حقیقت آشنایی ندارند که قرآن تنها کتاب آسمانی است که به بیانی آشکار از پیامبران بزرگ الهی چون:‌ ابراهیم، موسی و عیسی(علیهم السلام) یاد کرده است و پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) تکمیل کننده اهداف عالیه همه انبیاء بزرگ الهی است.

اهانت به قرآن اهانت به همه کتب آسمانی، اهانت به قرآن و پیامبر اعظم(ص) اهانت به همه انبیاء الهی و پایمال کردن همه ارزش ها و دستورات همه ادیان آسمانی است.

اعمال هتاکانه، غیرعقلانی و غیراخلاقی قرآن ستیزان و توهین کنندگان به پیامبر اعظم(ص) باعث جریحه دار شدن احساسات و عواطف مسلمانان و پیروان راستین ادیان آسمانی و الهی می شود.

مستکبران، اسلام ستیزان وهتاکان به مقدسات اسلامی جنگ پرشدت و همه جانبه ای را علیه اسلام و مسلمانان آغاز کرده اند، هتک پیامبر(ص) مساوی با هتک قرآن است و عموم مسلمانان به ویژه موثرین، عالمان و هدایتگران افکار عمومی باید آمادگی لازم را برای مقابله هوشمندانه با تهاجم دشمنان داشته باشند و با دفاع متعهدانه از قرآن و پیامبر(ص)‌ و نشر بیش از پیش معارف ناب اسلامی منطبق بر معارف قرآن و سنت و سیره نبوی هم با هجر و متروک شدن قرآن و هم با هتاکان علیه قرآن و پیامبر(ص) مقابله کنند.

مسلمانان عالم با تقید به آموزه های حیات بخش اسلام به عنوان دین صلح، دوستی و احترام به حقوق دیگران ضمن اینکه حفظ حرمت مقدسات دینی و همه کتب آسمانی را ضروری می دانند و همگان را به حفظ صلح و دوستی در جهان فرامی خوانند و از همه اندیشمندان و صاحبنظران منصف عالم می خواهند که از تکرار چنین اعمال شرم آوری جلوگیری نمایند، اعتراض و خشم خود را نسبت به عاملان، حامیان و سکوت کنندگان چنین اقداماتی به گوش جهانیان می رسانند که گستاخی برگرفته از کور باطنی افرادی ماجراجو نسبت به اعتقادات بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان نابخشودنی و غیرقابل گذشت است.

مسلمانان عالم با فریاد رسا اعلام می کنند که این اقدامات موهنانه از نظر هر منشور بین المللی، اهانت به اعتقادات و مقدسات دیگران، غیرعقلانی و مستوجب عقوبت است، زیرا این اقدامات، احساسات جامعه بزرگ اسلامی و موحدان عالم را شدیداْ جریحه دار کرده است و برخورد با این اقدامات شنیع، رهایی بشریت از تحجر، ظلم و ارزش ستیزی ضروری است و گسترش حق و حقیقت و صلح و دوستی میان ملت ها نیاز جامعه بشری است.

حقیقت این است که اظهارات ضدبشری ماکرون در حمایت از هتاکان علیه پیامبر اعظم(ص) بار دیگر ماهیت مدعیان دروغین حقوق بشری را آشکار کرده است و تعجب است که دولت های غربی از جمله دولت فرانسه که گروهک های تروریستی ساخته و پرداخته دست آن هاست، می خواهند اقدامات وحشیانه تروریستی را به دین حکمت، عقلانیت و رحمت یعنی اسلام نسبت دهند.

سردمداران نظام سلطه و صهیونیست های حامی جریان های افراطی و تکفیری و تولیدکنندگان خشونت در عالم باید بدانند که آن ها هرگز نمی توانند غرب بحران زده و ضدانسانی را از باتلاق خودساخته رهایی بخشند و بدون شک در آینده ای نه چندان دور می بایست منتظر دریافت پاسخ های درخور از امت اسلامی و آزادگان عالم باشند.

آحاد مجاهدان و فدائیان اسلام ناب و پیامبر اعظم(ص)‌ و خیل عظیم غیرتمندان دین مدار جهان به ویژه جوامع اسلامی ضمن آمادگی برای دفاع از آرمان ها و اهداف پیامبر اعظم(ص) آماده مقابله با اسلام هراسان و هتاکان و توهین کندگان به مقدسات هستند.

دنیای اسلام می پندارد که رئیس جمهور فرانسه، با سیاستی که علیه اسلام و مقدسات مسلمانان در پیش گرفته است، رفتاری افراط گرایانه را دنبال می کند که منشا آن ترس از هویت، معنویت و جایگاه اسلام در میان جوامع غربی است، اسلام گرایی افراطی و گروه های تروریستی مدعی اسلام همه پرورش یافته نظام سلطه هستند.

مسلمانان دلداده به پیامبر اعظم(ص)‌ در سراسر جهان هرگز اجازه نخواهد داد جریان های ضداسلامی و هتاک، توهین به مقدسات اسلام را عادی سازی کنند و مسلمانان با اتحاد علیه جریان کفر و نظام سلطه جهانی خواهند ایستاد و پیام نجات بخش قرآن و پیامبر اعظم(ص)‌ را در جای جای جهان طنین انداز خواهند کرد.

تکمیل این بحث را می توان در پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) خطاب به جوانان فرانسه جستجو کرد که معظم له از آن ها خواسته اند از رئیس جمهور خود بپرسید چرا از اهانت به پیامبر خدا(ص) حمایت می کند و آن را آزادی بیان می شمارد؟ آیا آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟ سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) با درک عمیق از تحولات بین المللی و شناخت همه جانبه از توطئه های سران نظام سلطه در بیانیه خود با طرح دو سوال از جوانان فرانسه دیپلماسی عمومی را به عنوان ابزاری کارآمد مورد توجه قرار دادند تا بی منطقی دولت هتاک فرانسه در افکار عمومی جهان بیش از پیش مطرح شود. از طرفی با حمله به هویت جعلی خودساخته غربی ها و طرح مسئله  جهان اسلام حتی فلسطین و ضرورت مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان محور وحدت مسلمین جهان در زمانی که بعضی از سران خائن کشورهای عربی اسلامی دنبال سازش با رژیم اشغالگر قدس هستند، اقدام هوشمندانه و حکیمانه ای را در مقابله با هتاکان مقدسات اسلامی مورد توجه قرار دادند.

خطاب قرار دادن وجدان های بیدار برای مقابله با دورویی و تزویر افراد بی هویت اگرچه آن ها امروزه برخوردار از قدرت مادی و ظرفیت رسانه ای بالا در جهان هستند، روش هوشمندانه ای است که می تواند شعارهای پوچ آزادی و دموکراسی غربی را بیش از پیش افشا کرده و بی آبرویی سیاستمداران غربی را در افکار عمومی اثبات کند.

روشنگری افکار عمومی، خطاب قرار دادن وجدان های بیدار، اثبات ابزاری بودن آزادی در غرب، طرح بی هویتی غرب به عنوان دلیل محوری تهاجم آن ها به هویت اسلامی، یادآوری مساله اصلی جهان اسلام به عنوان نماد وحدت اسلامی و ضرورت مبارزه با رژیم جعلی اسراییل به عنوان مظهر بی هویتی از خطوط اصلی این بیانیه است که همگی در راستای مقابله با هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی در بیانیه مطرح شده است.

این دو سوال می تواند بسیاری از حقایق را در جهان برملا کند، زیرا ماکرون در حالی از اقدامات موهن به ساحت پیامبر اعظم(ص) حمایت می کند که موج اسلام خواهی و گرایش به اسلام جوامع اروپایی و به ویژه فرانسه را در نوردیده است و امروزه حدود دو میلیارد مسلمان شیفته اسلام و پیامبر اعظم(ص) هستند و در کشورهای محوری اروپایی چون آلمان، انگلیس و فرانسه هر کدام ۵ – ۶ میلیون مسلمان زندگی می کنند و بر اساس برخی آمارها ۸ درصد از جمعیت (حدود ۶میلیون) زیر هفتاد میلیونی فرانسه مسلمان هستند و هر سیاستمداری با کمترین بهره هوشی باید بداند برای حفظ ثبات و آرامش کشورش نباید احساسات دینی شهروندان خود را جریحه دار کند، جمعیتی که ۲ میلیارد هم دین در سراسر جهان با آن ها هم عقیده اند.

سیاستمداران غربی به ویژه ماکرون اگر عقل سیاسی داشتند خود را با جهان اسلام و مسلمانان درگیر نمی کردند و به اقدامات ماجراجویانه نمی پرداختند، چنانچه ماکرون که در حمایت از هتاکی و توهین به ماجراجویی پرداخته است، خود را در مقابل تمامی مسلمانان و موحدان و آزادی خواهان عالم قرار داده است.

نمونه این رویارویی را می توان در مواضع مسلمانان در کشورهای آسیایی، آفریقایی و حتی در اروپا مشاهده کرد، چنانچه ملت مظلوم یمن همزمان با فشارهای ناشی از تجاوز حکام سعودی به آن کشور در مراسم ولادت پیامبر اعظم(ص) در میدان السبعین صنعا همزمان با تهاجم نابخردانه نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر رحمت با اجتماع میلیونی خود سیلی گیج کننده ای به صورت منحوس ماکرون زدند و این سیلی ها ادامه دارد.

در واقع ماکرون با حمایت از توهین کنندگان و هتاکان به مقدسات اسلامی به صورت کاملاْ‌غیرعقلانی با آتشی بازی می کند که با شعله ور شدن آن هستی او را می سوزاند.

دکتر عباسعلی فرزندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست