شناسه خبر: 6050

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6050

امام جمعه اهل سنت گوده از توابع کنگان؛
مبادا لحظات با ارزش رمضان مورد غفلت قرار بگیرد
شیخ حسن بازدار گفت: امیرالمؤمنین در تمام دوران رسالت پیامبر همواره در رکاب ایشان برای دفاع از اسلام و اعتلای کلمه توحید مبارزه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، امام‌جمعه اهل‌سنت گوده در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به آثار معنوی و فضیلت‌ها و برتری‌های این ماه مبارک گفت: یکی از فضیلت‌های ماه ضیافت‌الله شب قدر است و در این شب مبارک و فرخنده، قرآن کلام نورانی پروردگار عالم نازل شده است.
وی افزود: پیامبر صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمود هر آن که شب قدر را از روی ایمان و اخلاص زنده بدارد گناهان گذشته‌اش بخشیده و آمرزیده می‌شود و در روایت دیگر فرمودند شب قدر را در دهه آخر رمضان جستجو کنید.
بازدار اضافه کرد: همچنین در روایت آمده است که چون دهه آخر رمضان فرا می‌رسید پیامبر علیه‌الصلاه و السلام شب‌ها را زنده داشته و خانواده‌اش را بیدار نموده و در عبادت کوشش می‌نمود.
خطیب‌جمعه با توجه به آیاتی از سوره قدر شب قدر را بهتر از هزار ماه دانست و گفت: البته بهتر بودن این شب از هزار ماه به خاطر ارزش عبادت و احیای آن شب است.
وی اغتنام توفیق درک مجدد این ماه را مورد تأکید قرار داد و گفت: فرصت بسیار مغتنم و با ارزش برای بازگشت به خدا و توجه به خویشتن و توبه و استغفار برای کسب خیرات و برکات معنوی از درگاه خداوند نباید مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد.
امام جمعه اهل سنت گوده ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) را تسلیت گفته و خاطرنشان شد: یکی دیگر از حوادث و اتفاقات تاریخی ماه مبارک رمضان شهادت امیرالمومنین و امام المتقین سیدنا علی‌بن‌ابی‌طالب رضی‌الله‌عنه می‌باشد؛ حضرت علی شخصیتی که تربیت یافته دامن پیامبر اسلام است. دوران کودکی را نزد پیامبر سپری نمود و در تمام دوران رسالت پیامبر همواره در رکاب ایشان، برای دفاع از اسلام و اعتلای کلمه توحید مبارزه کرد و افتخارات فراوانی برای اسلام آفرید.
وی اذعان کرد: احادیث و روایات رسیده از پیامبر اعظم در رابطه با شخصیت حضرت علی و مقام والای آن حضرت فراوان است، هرچند شخصیت و عظمت امیرالمؤمنین فراتر از آن است که در چند سطر بتوان خلاصه کرد.
خطیب جمعه در پایان سخنان اظهار کرد: شهادت این بزرگوار توسط ابن ملجم، ضربتی بود که بر پیکر اسلام و عدالت و فضیلت و اهداف متعالی انسانی وارد شد. درود خدا بر حضرت علی و خاندان پاکش.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست