امام جمعه اهل سنت اسدیه:
مبعث پیامبر آغاز عزت و سعادت بشر بوده و خداوند در قرآن در مورد بعثت پیامبر بر مومنین منت گذاشته است
مولوي  سید احمد عبداللهی گفت: مبعث پیامبر آغاز عزت و سعادت بشر بوده و خداوند در قرآن در مورد بعثت پیامبر بر مومنین منت گذاشته است و از اين رو مي بايست شاكر اين نعمت الهي باشيم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مولوی سید احمد عبداللهی در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به فضایل ماه رجب و اهمیت اعمال این ماه اظهار داشت: ماه رجب فضایل زیادی دارد و پیامبر دعا کردند که خداوند در ماه رجب و شعبان برکت عنایت فرماید.

ایشان افزود: ۲۷ رجب به عقیده اهل سنت معراج و به عقیده اهل تشیع مبعث پیامبر است، هر دو مناسبت خیلی با ارزش است، چون مبعث پیامبر آغاز عزت و سعادت بشر بوده و خداوند در قرآن در مورد بعثت پیامبر بر مومنین منت گذاشته است و انسان باید شاکر نعمت بعثت پیامبر اسلام باشد. در مورد معراج، خداوند پیامبرش را مورد لطف و نوازش قرار داده است و مقام قرب را به پیامبر عطا کرده است و نماز را به عنوان هدیه و تحفه برای پیامبر و امتش عنایت فرموده است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه پیرامون خسارات سیل در نقاط مختلف کشور و لزوم یاری رساندن به سیل زدگان،گفت: جاری شدن سیل در مناطق مختلف کشور که صدمات زیادی را به هموطنان وارد کرد، باعث ناراحتی عموم جامعه گردید، وظیفه ما اینست که برای رفع مشکلات آنان دعا کنیم و هم تمام توان خود را برای رساندن کمک های نقدی و جنسی به آن مناطق بکار گیریم.

وی افزود: انسان باید نسبت به همنوع خود مهربان باشد و بی تفاوت نباشد، این یک امتحان الهی است و خداوند ما را مورد آزمایش قرار می دهد، ما که از این مشکلات در امان ماندیم و آسیب ندیدیم خدا را شکر کنیم و نسبت به آنان همدردی نمائیم چون در این اتفاقات ناگوار که بسیار تلخ است، زیبایی آن شتافتن به کمک یکدیگر است.

وی از نیروهای سپاه، ارتش، بسیج، نیروی انتظامی و هلال احمر تشکر کردند که تمام توان خود را برای نجات مردم بکار گرفتند و دولت هم به خوبی این بحران را مدیریت می کند.

مولوی عبداللهی با اشاره به سفر اخیر استاندار خراسان جنوبی به اسدیه و حضور در مناطق مختلف شهرستان درمیان، اظهار داشت: از استاندار سخت کوش و پر تلاش خراسان جنوبی آقای معتمدیان کمال تشکر را داریم، ایشان همراه مدیران کل استانی مدت دو روز در شهرستان درمیان حضور پیدا کردند و با سفر به روستاهای مختلف مشکلات مردم را به صورت چهره به چهره شنیدند و در راستای حفظ وحدت دومین بخشدار بومی را از اهل سنت منصوب نمودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست