امام جمعه مهاباد:
مبلغان و علمای دینی در تبیین گام دوم انقلاب نقش مهمی دارند
امام جمعه مهاباد گفت: مبلغان و علمای دینی در تبیین گام دوم انقلاب در میان آحاد مردم انقلابی و مسلمان ایران وظیفه ای غیر قابل انکار دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا عبدالسلام امامی، امام جمعه مهاباد در همایش روحانیون مهاباد با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب  اظهار کرد: مبلغان و علمای دینی در تبیین گام دوم انقلاب در میان آحاد مردم انقلابی و مسلمان ایران وظیفه ای غیر قابل انکار دارند.

وی ادامه داد: علما و مبلغان دینی به‌عنوان سربازان اسلام در روستاها و مناطق دورافتاده هستند  و باید در راستای حل و فصل مشکلات این مبلغان اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

امام جمعه مهاباد خاطرنشان کرد:  نظام مقدس جمهوری اسلام ایران در تبیین و تبلیغ شریعت و دین مبین اسلامی در مقایسه با دوره طاغوت پهلوی و همچنین در مقایسه با سایر کشورهای اسلامی بی نظیر عمل کرده است.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۰ سال در حوزه های دفاعی، تکنولوژی، علمی پیشرفت چشمگیری داشته است و در این حوزه های جزو کشورهای پیشرو در جهان است.

امامی تصریح کرد: آمریکا با هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری و با به شهادت رساندن زنان، کودکان و مردان بیگناه، یک جنایت شرم آور در جهان انجام داد و با گذشت چندین سال هنوز به خاطر این جنایت عذرخواهی نکرده است.

وی با اشاره به اقدامات خصمانه انگلیس، بیان کرد: انگلیس با گروگانگیری نفتکش جمهوری اسلامی ایران، چهره پلید خود را نشان داد اما فرزندان این مرز و بوم با توقیف کشتی انگلیس نشان دادند امنیت و اقتدار ایران لطمه‌پذیر نیست.

امام جمعه مهاباد عنوان کرد: اغلب انقلاب‌های جهان یا شکست خورده‌اند یا پس از چند سال تضعیف شده و کج روی رو آورده‌اند در حالی که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پس از ۴۰ سال، استقامت و عظمتی شکست ناپذیر پیدا کرده است.

وی گفت: یکی از وظایف مهم  ائمه جمعه افزایش امید و نشاط و کاهش ناامیدی و تبیین جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی بوده و امامان جمعه باید در این راستا اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

امامی اظهار کرد: دشمنان برای فرسودگی انقلاب و عدم اتحاد در میان مسلمانان برنامه ریزی بسیاری کرده‌اند و عدم اتحاد و جنگ‌های مختلف در میان مسلمانان نتیجه حیله های شوم دشمنان است.

وی با تاکید بر لزوم وحدت و اخوت در جامعه اسلامی، خاطرنشان کرد: وحدت و اخویت در میان مسلمانان باید به عنوان یک هدف اصلی به حساب بیاید و مسلمانان در راستای شکست حیله های دشمن از تفرقه دوری کنند.

امام جمعه مهاباد ادامه داد: بدون تردید اگر کشورهای مسلمان با هم متحد شوند، مسلمانان در برابر هجمه های تمام دشمنان پیروز خواهند شد.

وی افزود: به غیر از سازمان کنفرانس اسلامی مسلمانان همواره از تشکیل اتحادیه قدرتمند در برابر دشمنان عاجز مانده و نیاز واجب امروز جهان اسلام تشکیل یک اتحادیه قدرتمند و وحدت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست