دکتر مرتضی یوسفی راد:
مبلغین توانمند اهل سنت و شیعه به خارج از کشور اعزام می شوند
معاون آموزش و پژوهش دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت و گویی از اعزام مبلغین اهل سنت و شیعه به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،دکتر مرتضی یوسفی راد معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفت و گویی در مورد برنامه های اجرای و هدف‌گذاری شده دبیر خانه مدارس علوم دینی اهل سنت اظهار داشت:در حوزه سیاست گذاری با تاکیدات حجت الاسلام لطفیان رییس دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تجدید نظر های جدی تری در سال آینده شاهد خواهیم بود.
وی افزود:یکی از مهمترین جهت گیری های و برنامه های اجرای که مورد تاکید دبیر خانه می باشد گسترش اجرای برنامه های توانمند سازی می باشد.
دکتر یوسفی راد گفت:در برنامه های پیش بینی شده برای حوزه آموزش و پژوهش می خواهیم فراتر از صدور مدرک و برگزاری آزمون فعالیت داشته باشیم و تمرکز این حوزه فقط در برگزاری این چنین برنامه هایی نباشد و دایره فعالیت این حوزه را افزایش دهیم.
وی تعلیم و تربیت را از مهمترین اهداف حوزه آموزش و پژوهش دانست و افزود: اجرای نشست ها و کارگاه های بین علما شیعه و اهل سنت یکی دیگر از برنامه های هدف گذاری شده حوزه آموزش و پژوهش می باشد که به یاری خدا از سال آینده قابل اجرا خواهد بود.
یوسفی راد گفت: توانمد سازی اساتید یکی از کلان ترین پروژهای حوزه آموزش و پژوهش است که به آن ورود کرده ایم و قرار است به صورت جدی تر و کیفی تر در سال آینده آن را برگزار کنیم.
وی در ادامه به اعزام مبلغین توانمند اهل سنت و شیعه به خارج از کشور خبر داد و گفت: یکی از برنامه های که در حوزه آموزش و پژوهش مورد بررسی قرار دارد اعزام مبلغین اهل سنت و شیعه همزمان به خارج از کشور می باشد که به یاری خدا در سال های آینده این برنامه هم اجرا خواهیم کرد.
یوسفی راد افزود:جهت اعزام مبلغ به خارج از کشور دوره های آموزشی را به صورت منطقه ای برگزار و بعد از توانمند سازی این افراد و تقویت و آموزش زبان، کسانی که استعداد لازم را داشته باشند با گذراندن دوره های خاصی به خارج از کشور جهت تبلیغ و یا شرکت در کنفرانس های بین المللی اعزام می شوند.
وی در پایان ضمن تقدیر از عملکرد حوزه آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه حوزه آموزش و پژوهش استان کرمانشاه یکی از توانمند ترین حوزه های آموزش و پژوهش سطح کشور و محل مشورت معاونت در برنامه سازی ها است و این حوزه در اجرای برنامه های پیش بینی شده دبیرخانه همگام و همراه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست