شناسه خبر: 5819

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5819

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
مبلغ زکات فطریه در کردستان تعیین شد
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت:  مطابق با قیمت گندم میزان فطریه هر نفر در کردستان براساس اعلام شورای افتای استان 6 هزار تومان است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،  حجت‌الاسلام مهدی حیدری‌کبیر اظهار کرد:‌ براساس فتوای ائمه مذهب امام شافعی(رض) میزان فطریه هر نفر دوکیلو چهارصد گرم احتیاطا سه کیلو گرم قوت غالب منطقه یعنی گندم است که قیمت آن برای هر نفر ۶ هزارتومان تعیین شده است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: خانواده‌های متمکن و سایر افرادی که قوت غالب در سبد غذایی آنان برنج است به ازای هر نفر یک صاع از برنج مصرفی خود و یا وجه آنرا محاسبه و پرداخت کنند.

حیدری‌کبیر خاطرنشان کرد: فدیه روزه کسانی که بیمار هستند و امید به بهبودی ندارند نیز یک کیلو گندم تعیین شده است که قیمت آن دو هزار تومان است، یعنی برای سی روز شصت هزار تومان تعیین شده است.

وی اضافه کرد: پرداخت فدیه افطار به خانم‌های باردار و یا مرضع«شیرده»که به دلیل نگرانی از به خطر افتادن سلامت خود روزه نگرفته‌اند واجب نیست این افراد فقط مکلف به قضای روزه خود خواهند بود .

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: سایر افراد چنانچه در ایام رمضان موفق به روزه نشدند، مکلفند تا پیش از حلول ماه رمضان سال بعد روزه خود را قضا کنند در غیر اینصورت علاوه بر قضای روزه‌های فوت شده باید فدیه تاخیر را هم به نیازمندان پرداخت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست