امام جمعه مسجد صدیقیه ایرانشهر:
متاسفانه برخی افراد در برخورد با کرونا سهل انگاری می کنند
مولوی ملازاده: باید ناقلین اعلام کند که من ناقل بیماری هستند زیرا این بیماری برای مومنین رحمت است و برای کافر این عذاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ مولوی عبدالسلام ملازاده، امام جمعه مسجد صدیقیه اهل سنت ایرانشهر در خصوص نحوه انجام امورات بهداشتی در اماکن عمومی و مساجد ایراد داشت :مسئله ای که پیش آمده شیوع بیماری کرونا است که متاسفانه مردم در این رابطه با سهل انگاری رفتار می‌کنند.

وی افزود: باید توجه داشت که همه چیز از جانب خداست اما چیزی که مهم است مسئله بهداشت است و در احادیث آمده است وقتی که عمر بن خطاب به شام سفر کرد و در آنجا خبر رسید که در این شهر بیماری وبا آمده است ایشان بعد از مشورت به این نتیجه رسیدند که همه همراهان به مدینه برگردند و وقتی حضرت ابوعبیده اعتراض کردند که از تقدیر خدا فرار می کنید گفتند: از تقدیر خدا فرار میکنیم و به تقدیر خدا بازمی‌گردیم و به خاطر اینکه پیامبر فرمودند:  اگر در شهری و با آمد برای اهل آن شهر اجازه نیست از آن شهر بیرون بروند و برای بیرونی ها اجازه نیست وارد شهر شوند تا کسانی که ناقل هستند دیگران را مبتلا نکنند.

وی افزود: باید ناقلین اعلام کند که من ناقل بیماری هستند زیرا این بیماری برای مومنین رحمت است و برای کافر این عذاب است و مومنین اگر در این بیماری فوت کنند شهید می‌شوند و کافران به عذاب خدا دچار می شوند.

وی ادامه داد: در این روزها عروسی ها را  باید به تاخیر انداخت و از سفر کردن پرهیز کرد و مردم به توصیه های کادر درمانی گوش کنند و از آن پیروی کنند.

فهرست