شناسه خبر: 3195

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3195

امام جمعه موقت سقز:
مجامع بین‌المللی از کنار جنایات آل سعود ساکت ننشینند
امام جمعه موقت سقز گفت: مجامع بین‌المللی از کنار جنایات آل سعود ساکت ننشینند.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا انور آدمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز اظهار کرد: یادواره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در مرکز استان برگزار می‌شود که در سال گذشته و امسال برنامه‌های متفاوتی در این زمینه در ادارات سطح شهر برای انتقال رشادت‌های شهدا به نسل کنونی جامعه اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: شهدا با نثار خون پاک خود در راستای حفظ، آب، خاک و وطنمان جانفشانی کردند تا ما امروز بتوانیم در سایه زحمات این عزیزان در امنیت کامل دور هم زندگی آرامی داشته باشیم.
آدمی در ادامه خطبه‌ها با اشاره به اعدام ۳۷ نفر از شهروندان بی‌گناه عربستانی، گفت: این اقدام مسؤولان عربستانی بر خلاف دستورات دین مبین اسلام است و تمام مسلمانان از این اقدام ناراحت هستند.
وی از مجامع بین‌المللی خواست از کنار این جنایات آل سعود ساکت ننشینند و آن را محکوم کنند، چون بعضی از افراد اعدام‌ شده نوجوان و دور از هرگونه مسائل سیاسی و غیره بوده‌اند.
ماموستا آدمی اظهار داشت: امروز عربستان اعمال ضدانسانی زیادی را انجام می‌دهد و هیچ یک از کشورهای غربی این اقدامات عربستان را محکوم نمی‌کنند و این نشان از همراهی آنان با اعمال ضدبشری عربستان است.
امام جمعه موقت سقز در موضوع دوم خطبه‌ها با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، به اهمیت و بزرگی این ماه اشاره کرد و گفت: روزه سپری در برابر آتش دوزخ است و فرد روزه‌دار نزد خداوند متعال دارای اجر و پاداش بزرگی است ودراین روزها درب های آسمان باز می شوند و درب‌های جهنم بسته می‌شود و شیاطین قفل و زنجیر خواهند شد تا به روزه داران ضرر نرسانند.
وی با اشاره به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، از عموم مردم مومن و خداجوی خواست در ایام ماه مبارک رمضان افراد بی‌بضاعت جامعه را فراموش نکنند.
ماموستا آدمی اسلام را دین رحمت و بخشش دانست و گفت: کسانی که در ماه مبارک رمضان روزه‌دار هستند و در راه خدا انفاق می‌کنند در روز قیامت سربلند خواهند بود.
وی در ادامه به استهلال ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: پیامبر(ص) در این راستا می‌فرمایند ماه را دیدید روزه بگیرد و ماه رادیدید افطار کنید ۳۰ روزشعبان را کامل کنید و بعد روزه بگیرید و برای استقبال رمضان لازم نیست که یک روز زودتر روزه باشیم مگر اینکه سنت پیامبر (ص) را رعایت کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست