شناسه خبر: 91285

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=91285

معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:
مجامع فقهی در دنیای اسلام جایگاه خاصی دارند
معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه مجامع فقهی در دنیای اسلام از یک جایگاه خاص برخوردار هستند، گفت: اینکه شورای روحانیت استان ما در منظومه مجامع فقهی دنیا در کجا قرار گرفته‌اند باید بررسی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا احمدپور در نشست مسئولین مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: شورای افتاء نقطه قوت برای مرکز بزرگ اسلامی است، اما به نظر می رسد افق دید را در این زمینه باید کمی وسیع تر کنیم.
معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: ساختار فعلی شورا در حال حاضر نیاز به یک نوآوری و تحول جدی دارد.
ماموستا احمدپور با بیان اینکه مجامع فقهی در دنیای اسلام از یک جایگاه خاص برخوردار هستند، گفت: اینکه شورای روحانیت استان ما در منظومه مجامع فقهی دنیا در کجا قرار گرفته‌اند باید بررسی شود.
وی افزود: یک خلاء بسیار اساسی در این بخش وجود دارد در حال حاضر شورای افتاء یک طرح جامع و اساسنامه‌ای که همه جوانب را در نظر قرار داده باشد ندارد.
معاون آموزش و پژوهش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه باید در این راستا یک کمیته تشکیل شود، گفت:در قالب این کمیته باید تدوین یک طرح جامع و اساسنامه که همه جوانب را مورد توجه قرار داده باشد دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: شورای فقهی استان باید با مجامع فقهی دیگر استان‌های اهل سنت و کردستان عراق ارتباطات فتاوای داشته باشند.
وی افزود: باید یک افق بلندی برای شورای روحانیت دیده شود و یک آئین نامه جامع در انتخاب و انتصاب‌ها در این شورا داشته باشیم.
انتهای پیام/
فهرست