شناسه خبر: 139225

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=139225

از اساتید دانشگاه‌های کردستان
محبوبیت شهید سلیمانی فرامرزی و جهانی بود
از اساتید دانشگاه‌های کردستان با بیان اینکه محبوبیت شهید سلیمانی فرامرزی و جهانی بود، گفت: شهید سلیمانی به فرموده رهبر معظم انقلاب یک مکتب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حسینی در کارگاه بصیرت افزایی که به همت معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: سالگرد نهم دی ۸۸ و شهادت سردار دل‌ها شهید سلیمانی هر دو از یوم‌الله بزرگ در تاریخ ایران است.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی به فرموده رهبر معظم انقلاب یک مکتب است، گفت: اگر بصیرت سلیمانی در مورد قدرت را همه داشتند قطعا ۹دی ۸۸ اتفاق نمی‌افتد.
از اساتید دانشگاه‌های کردستان تصریح کرد: شهید سلیمانی هدفش خدمت به انسان‌ها در هر نقطه از جهان بود و هرگز دنبال پست و مدیریت نمی‌گشتند.
وی با بیان اینکه محبوبیت شهید سلیمانی فرامرزی و جهانی بود، خاطرنشان کرد: به شهید سلیمانی پیشنهاد شد که شما محبوبیت زیادی بین اقشار مردم دارید بیاید نامزد ریاست جمهوری شوید شهید سلیمانی فرمودند« من نامزد گلوله‌ها و نامزد شهادت هستم» اینها نمونه بصیرت است.
وی گفت: شهید سلیمانی به خاطر بصیریتی که داشت هرگز تفکرات سیاسی و اعتقادات مذهبی را در خدمت دخیل نکرد و به همین دلیل در کمک به مظلومین فراتر از مذهب حرکت می‌کردند.
از اساتید دانشگاه‌های کردستان اضافه کرد: در کردستان تعهدات دینی و تقیدات دینی در زیادی است و پایبندی مردم به این مسائل و اصول مهم پایبند هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به علما و روحانیون گفت: نقش شما به عنوان منادیان فکری جامعه باید پررنگ‌تر شود شورای مساجد را تقویت کنید.
وی خاطرنشان کرد: یک شورای امر به معروف در مساجد و محلات تشکیل و براساس قوانین و مقررات عمل کنید.
وی افزود: دردها را در قالب این شوراها بیان کنید و براساس دستور خدا و قرآن امر به معروف و نهی از منکر کنید.
وی با بیان اینکه اگر شما در قالب این شوراهای امر به معروف مطالبه‌گری کنید ستاد امر به معروف از شما پشتیبانی می‌کند، گفت: از توان و برشی که در جامعه دارید در مسیر انجام امر به معروف و نهی از منکر گام بردارید و جهادی مطالبه‌گری کنید.
وی خاطرنشان کرد: از طریق ستاد امر به معروف حکم به شما داده می‌شود تا بتوانید در چارچوب قانون مطالبات به حق مردم را دنبال کنید.
از اساتید دانشگاه‌های کردستان افزود: مسیر ولایت مسیر و راه نجات است باید با حرکت در این مسیر زمینه سعادت دنیا و آخرت را بپیمایم.
وی خاطرنشان کرد: امروز بصیرت حرف اول را می‌زند باید با تکیه بر اشتراکات دینی وحدت را بیش از پیش تحکم ببخشیم.
وی گفت: شیعه انگلیسی و داعش امریکایی هر دو به یک اندازه در مسیر تخریب ارزش های اسلام نقش ایفا می‌کنند.
وی با بیان اینکه دشمنان تمام توان خود را برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان بکار گرفته اند، گفت: این وظیفه تک تک ماست که در راستای تقویت پایه‌های وحدت تلاش کنیم.
انتهای پیام

فهرست