محفل انس با قرآن باحضور کاروان قرآنی انقلاب در کنارک برگزار شد
در راستای گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، محفل انس با قرآن با حضور اساتید برجسته کشوری، استاد ابوالقاسمی و استاد عادلی در بین برادران اهل تشیع و تسنن در مسجد محمدرسول الله اهل سنت شهرستان کنارک برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری بسیج از کنارک، در راستای گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، محل انس با قرآن با حضور اساتید برجسته کشوری، استاد ابوالقاسمی و استاد عادلی در بین برادران اهل تشیع و تسنن در مسجد محمدرسول الله اهل سنت شهرستان کنارک برگزار شد.

استادابوالقاسمی قاری ممتاز کشور ضمن خرسندی از اجرای برنامه عنوانگفت: استان سیستان و بلوچستان بالاخص شهرستان کنارک از حجم زیادی حافظ کل قرآن کریم در سنین مختلف برخوردار است که این نشان از متدین بودن مردم این منطقه دارد.

وی بیان کرد؛ قرآن کریم رحمت است و با تمرین در تلاوت آن رضایتمندی خاصی در دل انسان ایجاد می شود، زیرا میدانیم در راه خدا تلاش می کنیم و این تلاش نه تنها در وجود خود شخص اثرگذار است بلکه موجب دوستی در بین مردم از طریق تفسیر، تلاوت و قرائت قرآن می شود و قلوب شنوندگان را نیز به قرآن نزدیکتر می‌گرداند.

حجت الاسلام نعیم بامری، امام جمعه  شهرستان کنارک نیز در این برنامه، گفت: بعد از انقلاب مردم این منطقه به همت علمای اسلام در کنار مدارس تحصیلی، مدارس علمیه را برپا کردند تا فرزندان آنان حتی قبل از شروع مدارس تحصیلی با حضورشان در این مدارس با قرآن آشنا شوند و این نیز باعث شده که حافظان زیادی در سنین پائین در این مناطق داشته باشیم و همین امرمنجر شده تا مردم متدین این استان به برکت قرآن از صبوری خاصی برخوردار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست