در آستانه سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران؛
محفل انس با قرآن در مسجد حنفیه منطقه رضاییه مشهد مقدس برگزار شد
محفل انس با قرآن كريم در مسجد حنفيه منطقه رضاييه مشهد مقدس برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان،‌ این محفل انس با قرائت قاری کشوری،‌ جناب آقای محمد علیزاده و آقای نظری از قاریان اهل سنت همراه بود.

در ادامه آخوند عبدالجبار میرآبی با اشاره به اینکه عمل به قرآن باعث می شود انسان از دست نفس اماره نجات پیدا کرد، اظهار داشت: اگر زندگی ما بر اساس قرآن و سنت پیامبر و احترام به مقدسات باشد،‌ ما سعادتمند خواهیم شد.

وی با اشاره به آیه یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ، افزود: دشمنان اسلام به دنبال خاموش کردن نور خدا هستند و مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید.

آخوند میرابی گفت: عمل کردن به آیات قرآن و سنت پیامبر باعث می شود دسیسه دشمنان اسلام در ایجاد انحرافات اخلاقی و اجتماعی جوانان خنثی شود. در این صورت جزء ابرار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه ابرار در روایات دارای ۱۱ صفت و خصیصه هستند،‌ اظهار داشت: ابرار در دنیا زاهد و متقی هستند و دنیا را وسیله رسیدن به آخرت قرار می دهد، همت آنها بندگی خدا و شنیدن کلمات الهی است، دائما ذکر خدا را می گویند و به نمازهای پنج گانه اهمیت می دهند،‌ از حرام و شبهه دوری می کنند،‌ با بزرگان دینی و اهل تقوا نشست و برخاست می کنند، متواضع و سخی هستند و به مخلوقات خدا رحم می کنند، به مردم نفع می رسانند و مرگ را فراموش نمی کنند. چنین افرادی از ابرار هستند و کسی که چنین ویژگیهایی ندارند از فجار هستند و بنا به فرموده قرآن کریم، إِنَّ الْأَبْرارَ لَفِی نَعِیمٍ وَ إِنَّ الْفُجَّارَ لَفِی جَحِیمٍ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست