محموله کمک‌های امدادی جامعه اهل سنت به شهر زلزله زده سی‌سخت رسید + تصاویر
زلزله ۵.۶ دهم ریشتری که شب ۲۹ بهمن ماه شهرستان دنا را لرزاند در کنار تمام خسارت‌ها صحنه‌های زیبایی از همدلی و نوع‌دوستی مردم ایران را چون همیشه رقم زد، امروز محموله کمک‌های مردمی اهل سنت وارد شهر سی‌سخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم از  یاسوج ، زلزله پنج و شش دهم ریشتری در عمق ده کیلومتری زمین شب ۲۹ بهمن ماه سال‌جاری رأس ساعت ۲۲ و پنج دقیقه شب شهرستان دنا را لرزاند و باعث خسارات بسیاری به منازل مسکونی در شهر سی سخت شد به طوریکه بیش از ۸۰ درصد از منازل مسکونی شهر سی‌سخت بر اثر این زلزله تخریب یا آسیب جدی دیده‌اند.

از روز اول این حادثه گروه‌های جهادی و مردمی در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی به کمک مردم زلزله زده شهر سی‌سخت آمدند و چون گذشته نیروهای مردمی همدلی، همکاری و نوع‌دوستی خود را از طرق مختلف به تصویر کشیدند.

کمک‌های امدادی مردمی از همه جای کشور ایران اسلامی به شهر زلزله زده سی سخت رسیده و برخی از کمک‌ها نیز در حال ارسال به این شهر هستند.

امروز در مسیر یاسوج به سی‌سخت کانتینری حامل کمک‌های امدادی نظر ما را به خود جلب کرد.

بنر نصب شده بر این کانتینر نشان از آن داشت که از سیستان و بلوچستان از شرق کشور و هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر مردم مهربان دیار سیستان و بلوچستان خود را در کنار مردم سی‌سخت دانسته و کمک‌های خود را راهی این دیار کرده‌اند.

این محموله از طرف مؤسسه خیریه محسنین دارالعلوم مکی زاهدان که وابسته به جامعه اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان می‌باشد ارسال شده‌است.

فهرست