امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:
مخالف شادی و نشاط مردم نیستیم/ ضرورت برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت اجتماعی
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان خواستار برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت مردم در چهارشنبه اخر سال شد و گفت: برخی افراد بی‌گناه مانند زنان و کودکان ناخواسته دچار آسیب می‌شوند و بدون اینکه نقشی در روشن کردن اتش و یا استفاده از مواد محترقه داشته باشند دچار آسیب می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا سیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: امام مالک یکی از چهار امام اهل سنت، جمعه و جماعت است که به امام دارالهجره مشهور است.

وی تصریح کرد: امام شافعی از شاگردان امام مالک بودندو سال‌ها در خدمت وی درس خوانده و کسب فیض بسیار نموده است.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه با تبریک پیشاپیش آغاز سال نو، گفت: امیدواریم سال نو سالی پر از خیر و برکت برای احاد مردم کشور باشد و در حوزه‌های مختلف شاهد رونق اقتصادی باشیم.

ماموستا حسینی اضافه کرد: همه ما به عنوان مخلوق پروردگار باید در این روزهای پایان سال با  حساب و کتاب اعمال خود نسبت به رفع بدی‌ها و نقاط ضعف در سال جدید تلاش کنیم و در خود تغییر و تحولی ایجاد نمائیم.

وی عنوان کرد: همه ما مسلمانان باید با ورود به سال جدید در عبادت، زندگی، معامله و تجارت خود تغییر و تحولی داشته تا در دنیا و اخرت سعادتمند شویم.

وی اضافه کرد: تاریکی و روشنایی، شب و روز، تغییر سال، مرگ و تولد همه و همه نشانه‌هایی است که خداوند برای تفکر انسان‌ها قرار داده است و ما باید در این مسائل تفکر و همواره شاکر خداوند باشیم.

وی افزود: در مورد اینکه خورشید پس از غروب به سوی قرارگاه خویش روان است برخی می‌گویند در حال سجده برای خداوند به زیر زمین می‌رود زیرا عرش خداوند بسیار عظیم است.

به گفته وی، در مورد قرارگاه خورشید برخی نیز بر این نظر معتقد هستند که از مشرق دوازده برج و از مغرب دوازده برج دارد که فاصله هر برج ۳۰ درجه است و خورشید هر روز از برجی در شرق طلوع و در برجی در غرب غروب می ‌ند و برای همین طول روز کم و زیاد می‌شود.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان تصریح کرد: تمام این تغییرات تقدیر خداوند است که بر همه چیز قادر است.

وی با بیان اینکه خداوند برای ماه نیز ۲۸ منزل تعیین نموده است، گفت: ۲۸ روز در منازل اگر ماه تمام باشد دو روز و اگر ۲۹ روزه باشد یک روز خارج از منازل است.

وی اضافه کرد: به امر پروردگار ماه و خورشید اجازه رسیدن به هم ندارند و بر آن نظامی که خداوند مقدر فرموده حرکت می‌نمایند که در غیر اینصورت جهان نابود می‌شود و تمام اینها نشان از حکمت و مدیریت بی‌نقص خداوند است.

ماموستا حسینی در ادامه از عید نوروز به عنوان عیدی باستانی نام برد و گفت: این عید از قبل از اسلام وجود داشته اما قبلاً ساده برگزار می‌شد.

وی اضافه کرد: ورود برخی فرهنگ‌های غلط مانند اتش‌ بازی مربوط به سال‌های اخیر است که هیچ خروجی بجز آسیب‌رسیدن به عده‌ای ندارد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان تصریح کرد: چهارشنبه سوری یک رسم بدیمن و ناباب است و همیشه چندین خانواده را در روزهای پایان سال دچار نگرانی و آسیب‌های جدی می‌کند.

ماموستا حسینی خواستار برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت مردم در چهارشنبه اخر سال شد و گفت: برخی افراد بی‌گناه مانند زنان و کودکان ناخواسته دچار آسیب می‌شوند و بدون اینکه نقشی در روشن کردن اتش و یا استفاده از مواد محترقه داشته باشند دچار آسیب می‌شوند.

به گفته وی، اینگونه رفتارهای از دیدگاه دین اسلام حرام و برای ما که خود را مسلمان و پیرو دین اسلام می‌دانیم غیرقابل توجیه است.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان از عید رمضان و قربان به عنوان دو عید بزرگ مسلمانان نام برد و گفت: خداوند بجای عید نوروز و جشن مهرگان این دو عید بزرگ را به مسلمانان بخشیده است.

 

فهرست